Z pozytywnym wynikiem testu uciekał z izolacji - teraz trafi za kratki. Zapadł wyrok

2021-06-10 14:14 PAP. Róża Perszon
kwarantanna
Autor: pixabay.com

Na karę roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu 43-latka, który uporczywie łamał przepisy o kwarantannie wiedząc, że jest zakażony koronawirusem. Jak poinformował prokurator Stanisław Bar, wyrok jest nieprawomocny.

Według ustaleń śledczych, 43-letni Piotr L., w dniach 10–14 listopada 2020 r., mając świadomość tego, że jest zarażony wirusem COVID-19, trzykrotnie oddalał się samowolnie z kędzierzyńskiego szpitala, gdzie objęty był izolacją, a następnie przechadzał się po terenie miasta, wizytując sklepy.

W ocenie prokuratury, takim zachowaniem oskarżony narażał na zarażenie chorobą wiele osób, w szczególności te, które przebywały w odwiedzanych lokalach. Po kolejnym incydencie sprawa trafiła do prokuratury, a ta zdecydowała się na sporządzenie aktu oskarżenia.

Jak poinformował w czwartek Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, sąd podzielił stanowisko oskarżenia i wymierzył oskarżonemu karę jednego roku i trzech miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.

Kwarantanna po wrocławsku, czyli Quarantamera TELEDYSK
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze