W tym tygodniu do Polski trafi 1,3 mln szczepionek. Na środę zaplanowana dostawa Johnson&Johnson

2021-04-12 9:50
szczepionka AstraZeneca
Autor: SHUTTERSTOCK

Tylko w tym tygodniu do Polski ma trafić łącznie łącznie ok. 1,3 mln szczepionek przeciwko Covid-19. To 88 tysięcy szczepionek AstraZeneca, 870 tysięcy Pfizera, 204 tysiące Moderny i 120 tysięcy firmy Johnson&Johnson. Pierwotnie do Polski miało dotrzeć dwa razy więcej dawek AstraZeneca, mimo wszystko plan szczepień na najbliższe dni nie zostanie zachwiany przez pomniejszoną ilość szczepionek.

Do Polski, tylko w tym tygodniu ma trafić łącznie około 1,3 mln szczepionek przeciwko Covid-19 od czterech producentów:

  • AstraZeneca 88 tysięcy dawek
  • Pfizer 870 tysięcy dawek
  • Moderna 204 tysiące dawek
  • Johnson&Johnson 120 tysięcy dawek
Jak wygląda rehabilitacja po COVID-19?

Mniej szczepionek od AstraZeneca

Początkowo planowana liczba wszystkich szczepionek, które mają dotrzeć w tym tygodniu do Polski była większa. Jednak AstraZeneca zapowiedziała dostarczenie blisko połowy, bo 88 z 171 tysięcy dawek. Jak mówił prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski dla PAP, ta zmiana nie zaburzy realizacji harmonogramu szczepień.

"Właśnie z uwagi na takie nieprzewidziane sytuacje w magazynach mamy zabezpieczone 390 tys. szczepionek, w szczególności AstraZeneca, na drugie dawki. Byliśmy przygotowani na taką ewentualność" – powiedział Kuczmierowski. W tym tygodniu trafi do Polski też 204 tys. dawek szczepionek firmy Moderna - dodał.

CZYTAJ TAKŻE: Szczepionka przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 12-15 lat? Pfizer wystąpił o zezwolenie!

Dziś dotrą szczepionki Pfizera, w środę J&J

Michał Kuczmierowski poinformował dziś, że szczepionki AstraZeneca dotarły już do Polski. Dodatkowo jeszcze w poniedziałek ma zostać dostarczone również 870 tys. dawek preparatu firmy Pfizer. Z kolei w środę spodziewana jest pierwsza dostawa jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson w liczbie 120 tys. dawek.

„Dystrybucja do punktów szczepień odbywa się na bieżąco i wszystkie dawki są przekazywane na szczepienia, aby jak najszybciej zabezpieczyć Polaków” – zapewniał Kuczmierowski.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!

Sonda
Koronawirus. Czy imprezy masowe powinny odbywać się mimo pandemii koronawirusa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze