USA: strzelanina podczas obchodów Dnia Martina Luthera Kinga! 8 osób jest rannych!

2023-01-17 8:07
USA: strzelanina podczas obchodów Dnia Martina Luthera Kinga! 8 osób jest rannych!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Osiem osób zostało rannych w masowej strzelaninie w poniedziałek wieczorem w mieście Fort Pierce w amerykańskiej Florydzie - poinformowała lokalna policja. Do zdarzenia doszło podczas dzielnicowego festynu z okazji Dnia Martina Luthera Kinga, na którym bawiło się ponad tysiąc ludzi.

Wszystkich rannych przewieziono do szpitala, jedna z ofiar jest w stanie krytycznym - przekazał Brian Hester z policji hrabstwa St. Lucie. Dodał, że co najmniej cztery inne osoby zostały ranne w zamieszaniu, do którego doszło po strzelaninie, gdy zgromadzeni ludzie zaczęli uciekać. Strzelanina wybuchła po "jakiegoś rodzaju zwadzie między dwiema stronami" najprawdopodobniej strzelało kilka osób - powiedział Hester, powołując się na wstępne wyniki prowadzonego śledztwa. Policja na razie nie schwytała podejrzanych - uzupełnił.

Festyn z okazji obchodzonego w poniedziałek w USA Dnia Martina Luthera Kinga odbywał się w lokalnym parku. W programie były m.in. atrakcje dla dzieci, występy muzyczne i pokaz samochodów.

"To naprawdę nieszczęśliwe i smutne, że podczas obchodów święta wspominającego kogoś, kto stał po stronie pokoju i równości, sprzeczka doprowadziła do użycia broni i przemocy" - podsumował Hester.

Martin Luther King - kim był?

Martin Luther King był liderem amerykańskiego ruchu praw obywatelskich, orędownikiem równouprawnienia czarnoskórych i zniesienia dyskryminacji rasowej. W 1964 r. otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla. Urodził się 15 stycznia 1929 roku, zmarł w wyniku zamachu dokonanego przez politycznych przeciwników 4 kwietnia 1968 roku. Wspominający go Dzień Martina Luthera Kinga jest w USA świętem federalnym obchodzonym w trzeci poniedziałek stycznia.

Strażnicy miejscy zapraszają na szkolenia z samoobrony. Program dla kobiet zameldowanych w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze