Udany atak ukraińskiego drona

i

Autor: https://twitter.com/ArmedForcesUkr / manhhai fliclickr.com Udany atak ukraińskiego drona

Ukraiński dron niszczy rosyjskie pojazdy - celny strzał zmiótł je z ziemi [WIDEO]

2022-03-08 12:20

Ukraińskie siły zbrojne opublikowały nagranie kolejnego skutecznego ataku dokonanego za pomocą Bayraktar TB2. Pocisk z drona zmiata z ziemi kolumnę rosyjskich pojazdów. Nagranie znajdziecie w naszym artykule.

Bayraktar TB2 - te drony stały się prawdziwą zmorą rosyjskich sił, które 24. lutego najechały Ukrainę. Produkowane przez Turcję bezzałogowe maszyny latające stały się w rękach walczących Ukraińców śmiercionośną bronią. Drony skutecznie atakowały cele od początku inwazji, o czym informował między innymi Szef Obwodowej Administracji Państwowej regionu sumskiego Dmytro Żywycki. We wpisie zamieszczonym 2. marca w mediach społecznościowych donosił, że w powiecie romańskim zniszczono około 80 rosyjskich pojazdów, z czego niemal połowę stanowiły samobieżne wyrzutnie GRAD, zaś w pobliżu wsi Biszkin ostrzał z drona pozbawił agresorów blisko 100 maszyn, głównie czołgów i transporterów BTR. We wtorek, 8. marca Ukraińskie Siły Zbrojne pokazały zaś nagranie z kamery bezzałogowej maszyny - na filmie zobaczyć możemy zniszczenie kolumny rosyjskich pojazdów.

Bayraktar TB2 niszczy pojazdy i wyrzutnię rakiet - WIDEO

Nie wiadomo, gdzie przeprowadzono atak. Znana jest tylko data - 7. marca. Na nagraniu widać kolumnę pojazdów, w tym samobieżną wyrzutnię rakiet (najprawdopodobniej Buk-M2). To właśnie w nią wycelowany został pocisk. Po chwili tam, gdzie stała wyrzutnia jest już tylko chmura ognia i pyłu. Wideo znajdziecie poniżej.

Sądeczanie oddają krew dla Ukrainy

Bayraktar - piosenka o dronie hitem wśród Ukraińców

Drony Bayraktar zyskały ogromną popularność wśród mieszkańców i mieszkanek Ukrainy. Kijowskie ZOO nazwało Bayraktar nowonarodzonego lemura, zaś hitem w sieci stała się poświęcona maszynie piosenka.