Meksyk - kościół

i

Autor: PAP/EPA

świat

Tragedia w Meksyku. Zawalił się dach kościoła! Nie żyje 15 osób

2023-10-02 18:25

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę 1 października podczas nabożeństwa. Nagle w mieście Madero w stanie Tamaulipas na północnym zachodzie kraju zawalił się dach kościoła. 15 osób nie żyje, ale władze przewidują, że liczba ofiar może wzrosnąć.

Zawalenie się dachu kościoła w Meksyku. 15 osób nie żyje

Jak wynika z informacji meksykańskiej obrony cywilnej przekazanych stacji telewizyjnej Azteca, do poniedziałkowego popołudnia potwierdzono zgon 15 osób, które przebywały w świątyni w trakcie wypadku.

Z ustaleń stacji telewizyjnej wynika, że spod gruzów wydobyto dotychczas 10 osób uwięzionych po zawaleniu się konstrukcji świątyni. W sumie rannych zostało w zdarzeniu około 60 osób.

Relacjonująca akcję ratowniczą stacja odnotowała, że w dalszym ciągu brak precyzyjnych informacji co do liczby osób, które znajdowały się w kościele w chwili zawalenia się budowli. W momencie katastrofy dobiegała końca uroczystość sakramentu chrztu.

Krajowa Służba Sejsmologiczna Meksyku wykluczyła, aby w momencie zawalenia się dachu w rejonie świątyni miało dojść do trzęsienia ziemi.

Władze stanu Tamaulipas przypuszczają, że najbardziej prawdopodobną przyczyną tragicznego zdarzenia była wada konstrukcji obiektu.

Wybudowany w 1993 r. kościół przed 10 laty poddany został remontowi. Do czasu niedzielnej tragedii nic nie wskazywało jednak, aby w budowli były mankamenty konstrukcyjne.

Pierwsza pomoc - jak udzielić pierwszej pomocy?

Tragedia w Luszowicach. Zbiornik z wodą przygniótł 26-latka

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE