Samolot

i

Autor: Justyna Świderska Samolot

Wydarzenia

Tajemnicze doniesienia o katastrofie samolotu. Linia lotnicza stanowczo zaprzecza

2025-05-28 7:53

We wtorek, 27 maja pojawiły się sensacyjne informacje o rzekomej katastrofie samolotu z 210 pielgrzymami z Mauretanii lecącymi na hadżdż do Arabii Saudyjskiej. Internet obiegły dramatyczne doniesienia i nagrania, które wywołały niepokój. Mauretania Airlines szybko zareagowała, wydając jednoznaczne oświadczenie i demaskując fałszywe wiadomości.

Pogłoski o tragedii nad Morzem Czerwonym

We wtorek 27 maja niektóre media zaczęły rozpowszechniać informacje, jakoby samolot z pielgrzymami z Mauretanii rozbił się u wybrzeży Morza Czerwonego. Według doniesień, maszyna miała zniknąć z radarów, a kontakt z nią został utracony w czasie lotu do Arabii Saudyjskiej. W internecie zaczęły krążyć dramatyczne relacje i domysły.

Sytuacja szybko stała się medialną sensacją, wywołując niepokój wśród rodzin pielgrzymów. Jednak Mauretania Airlines stanowczo zdementowała te informacje. – Wszyscy mauretańscy pielgrzymi dotarli bezpiecznie – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Przewoźnik podkreślił, że nie doszło do żadnego incydentu w trakcie transportu.

Linie lotnicze odpowiadają: „To fake news”

Mauretania Airlines wydała komunikat, w którym szczegółowo opisała przebieg lotów. Pielgrzymi zostali przetransportowani trzema rejsami 23, 24 i 25 maja 2025 roku. Wszystkie loty odbyły się zgodnie z planem, a powrót przewidziano na połowę czerwca. Informacje te potwierdzają dane agencji Alwiam, która monitorowała przebieg transportu.

Przewoźnik wyraził także zaniepokojenie rozprzestrzenianiem fałszywych wiadomości. – Rozważamy podjęcie kroków prawnych wobec autorów tych nieprawdziwych treści – zapowiedziano w oświadczeniu. Podkreślono, że dezinformacja w tak wrażliwym kontekście może narazić pasażerów i załogę na niepotrzebny stres oraz zagrożenie reputacji firmy.

Wideo z wnętrza samolotu okazało się mistyfikacją

Szczególne poruszenie wywołał film, który pojawił się na platformie X (dawniej Twitter). Wideo miało rzekomo przedstawiać przerażonych pasażerów krzyczących „Allah Akbar” podczas spadania samolotu. Nagranie błyskawicznie zdobyło popularność, wywołując panikę w mediach społecznościowych.

Jednak jak poinformował portal MASDR news, film nie ma nic wspólnego z rzeczywistymi wydarzeniami. – Krążące wideo nie ma żadnego związku z mauretańskim samolotem – powiedziało oficjalne źródło. Tym samym, sensacyjna historia o katastrofie lotniczej została jednoznacznie zdementowana jako fałszywa.

Oprac. Marcin Paczkowski, źródło: O2.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Najbardziej zadłużone kraje świata. TOP 3!

shorts SAMOLOT KANADA