Siłownie, baseny i kluby fitness TYLKO DLA OLIMPIJCZYKÓW! Nie skorzystasz z nich nawet z licencją

2021-04-02 8:55
siłownia
Autor: Pixabay.com

Uzyskałeś licencję sportową po to, by móc korzystać z basenu, siłowni czy klubu fitness? Rząd zlikwidował furtkę, z której do tej pory korzystać mogli amatorzy aktywności fizycznej. Od teraz, w tych miejscach sport uprawiać mogą jedynie... członkowie kadr narodowych w sportach olimpijskich. Choć ta informacja pojawiła się 1 kwietnia, nie jest to Prima Aprilis.

"Wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich będą uprawnieni do korzystania z basenów, siłowni oraz klubów i centrów fitness. 2 kwietnia wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z 19 kwietnia, które doprecyzowuje regulacje w zakresie korzystania z wymienionych obiektów." - czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Oznacza to, że od piątku, 2 kwietnia, nie można już korzystać z furtki w przepisach, jaką była możliwość używania tych obiektów przez sportowców posiadających licencje. Wielu miłośników sportu wyrabiało sobie ten dokument, który można było zdobyć bez większego problemu w rozmaitych związkach sportowych. Dzięki temu, siłownie czy baseny nie świeciły pustkami. Teraz nie ma już tej możliwości.

- Wprowadzona zmiana pozwoli na bezpieczne prowadzenie treningów i utrzymanie cyklu treningowego reprezentantom Polski w sportach olimpijskich i paraolimpijskich - głosi komunikat.

Jak podają urzędnicy, przepis wprowadzony został po to, by zagwarantować kadrowiczom, że przygotowania do igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich będą przebiegały sprawnie i bez zakłóceń.

- Dzięki temu we wskazanych miejscach nie będą mogły przebywać osoby postronne - argumentują w komunikacie przedstawiciele ministerstwa.

Kiedy ograniczenia zostaną zniesione? Ministerstwo zapewnia, że podejmie o to wszelkie starania "niezwłocznie po odnotowaniu poprawy sytuacji epidemicznej".

Raport z Anteny 01.04
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze