Samochody terenowe od polskich leśników dla Ukrainy

i

Autor: unsplash.com/Twitter

Samochody terenowe od polskich leśników dla Ukrainy

2022-10-13 11:33

Lasy Państwowe w środę przekazały 11 samochodów terenowych. Uroczystość miała miejsce w Nadleśnictwie Tomaszów w Tomaszowie Lubelskim. Podczas wydarzenia obecny było wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

Uczestniczący w uroczystości p. o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józef Kubica powiedział, że Lasy Państwowe wspierają Ukraińców od pierwszego dnia wojny i zapowiedział kontynuację pomocy.

Rzeczniczka prasowa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Ewa Pożarowszczyk przekazała, że w środę przekazano dla Ukrainy 11 samochodów terenowych z Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Krakowie, Krośnie, Radomiu, Szczecinku i Toruniu oraz bezzałogowe statki powietrzne.

Jak dodała, od 24 lutego br. Lasy Państwowe przekazały na Ukrainę ok. 50 samochodów. Nadleśnictwa z regionów lubelskiego i krośnieńskiego zorganizowały punkty pomocowe na przejściach granicznych. W jednostkach Lasów Państwowych w całym kraju odbywały się zbiórki rzeczowe, w tym zbiórki odzieży terenowej. W ramach akcji "Plecak dla Ukrainy" leśnicy przygotowali dla leśnych oddziałów Obrony Terytorialnej m.in. noktowizory, obuwie taktyczne, lornetki i prowiant.

Ukraina składa wniosek o dołączenie do NATO. Całe wystąpienie.
Źródło: Samochody terenowe od polskich leśników dla Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE