Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2021

i

Autor: freepik.com (zdjęcie ilustracyjne) Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2021

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2021. Sprawdź ważne terminy i niezbędne dokumenty!

2021-05-18 10:31

Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Przed uczniami ósmych klas jeszcze egzamin na zakończenie szkoły podstawowej. Można już składać wnioski o przyjęcie do wymarzonego liceum czy techników. Zebraliśmy dla Was listę wszystkich ważnych terminów, niezbędnych dokumentów oraz harmonogram całego procesu rekrutacji.

Egzamin ósmoklasisty 2021 terminy. Egzamin będzie przeprowadzony w dniach 25-27 maja. Ósmoklasiści, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie będą mogli przystąpić do niego w maju będą mogli to zrobić w terminie dodatkowym - 16-18 czerwca. Rok szkolny zakończy się 25 czerwca. 2 lipca ogłoszone zostaną wyniki egzaminu. Zaświadczenia o wynikach egzaminu przekazane zostaną szkołom podstawowym do 8 lipca. 9 lipca zaświadczenia zostaną wydane uczniom.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2021 - wniosek

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami można składać od 17 maja do 21 czerwca 2021 r.

Od 17 do 31 maja można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

Od 1 do 14 czerwca będą w tych szkołach przeprowadzone sprawdziany uzdolnień kierunkowych, kompetencji językowych i próby sprawności fizycznych.

Uzupełnianie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej

Druga tura składania dokumentów do szkół to będzie od 25 czerwca do 14 lipca. To czas na uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zamianę szkół, do których uczeń kandyduje.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2021 - świadectwo

Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.

Od 23 do 30 lipca w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego.

Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.

Wyniki rekrutacji - termin

Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r. 3 sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.

QUIZ: Szkolne lektury – kto je napisał? Pamiętasz tych autorów? To trudniejsze niż myślisz

Pytanie 1 z 20
Na początek coś prostego. „Krzyżacy” to powieść autorstwa:
Eska dowozi w Radomiu - byliśmy u Martyny - najfajniejszej kosmetyczki na Kapturze