Jakub Świerczok

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Świerczok

Piłkarz reprezentacji Polski przyłapany na dopingu! Został zawieszony!

2021-12-10 10:26

Jakub Świerczok, piłkarz reprezentacji Polski oraz japońskiego Nagoya Grampus został zawieszony przez Azjatycką Konfederację Piłkarską (AFC). Wszystko z powodu pozytywnego wyniku testu antydopingowego.

Jakub Świerczok do Japonii trafił latem z Piasta Gliwice, w barwach którego w poprzednim sezonie ekstraklasy zdobył 15 goli i był najskuteczniejszym Polakiem. Piłkarska jesień była dla Świerczoka bardzo udana, stał się on czołowym strzelcem ligi oraz wyróżniał się w rozgrywkach azjatyckiej Ligi Mistrzów. W 14 występach w J-League strzelił siedem goli.

16 października w ramach rozgrywek azjatyckiej Ligi Mistrzów Nagoya Grampus zmierzyła się z koreańskim zespołem Pohang Steelers. Wówczas przeprowadzono testy antydopingowe. Jak przekazała AFC, próbka A pobrana w ramach badania dała wynik pozytywny. W organizmie Polaka wykryto niedozwoloną substancję. Nie sprecyzowano jednak jeszcze, o jaki środek chodzi.

Azjatycka Konfederacja Piłkarska wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec Jakuba Świerczoka i po jego zakończeniu podejmie ostateczną decyzję o ewentualnej karze. Zawieszenie w prawach napastnika jest tymczasowe do czasu wydania ostatecznej decyzji.

Mateusz Borek przed Gromda 7. Tak dbają o zdrowie zawodników

Jakub Świerczok w reprezentacji Polski, w której zadebiutował w 2017 roku, rozegrał sześć meczów i zdobył jednego gola. Jego dobra forma sprawiła, iż znalazł się on w kadrze na EURO 2020. Jednak od czasu wyjazdu do Japonii nie był on powoływany do kadry przez selekcjonera reprezentacji Polski.

Dzieciństwo w PRL – Mikołajki

Pytanie 1 z 10
Szkolne mikołajki odbywały się przeważnie:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]