Otwarcie siłowni dopiero w marcu lub kwietniu? Branża ma dość! Będzie pozew przeciw restrykcjom

2021-01-08 9:25
siłownie
Autor: Pixaby Otwarcie siłowni dopiero w marcu lub kwietniu? Branża ma dość! Będzie pozew przeciw restrykcjom

Polska Federacja Fitness zamierza wystosować pozew przeciwko obowiązującym restrykcjom w Polsce. Przedstawiciele branży domagają się odszkodowań, za czas, w którym ich interesy musiały pozostać zamknięte. Twierdzą, że wprowadzony lockdown jest niekonstytucyjny, a rządowa pomoc niewystarczająca. Czy ta sytuacja doprowadzi do ponownego otwarcia siłowni i klubów fitness?

Polska Federacja Fitness przygotowuje zbiorowy pozew

Polska Federacja Fitness o swoich planach poinformowała za pomocą mediów społecznościowych. Jak czytamy na profilu na Facebooku, jej przedstawiciele zamierzają wystosować pozew zbiorowy przeciwko obowiązującym restrykcjom. Dodatkowo chcą odszkodowań za okres, gdy ich interesy musiały pozostać zamknięte.

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?

Po kilkutygodniowych analizach prawnych, spotkaniach z licznymi kancelariami oraz dokładnej weryfikacji potencjalnych szans - ponownie uruchamiamy projekt pozwu przeciwko obowiązującym restrykcjom i kwestii odszkodowawczej - czytamy na profilu Polska Federacja Fitness na Facebooku.

Jako argument podają to, że wiele podmiotów z branży fitness kwalifikuje się tylko do wsparcia z tarczy 6.0 lub w ogóle nie jest w stanie uzyskać pomocą. Polska Federacja Fitness we wpisie zaznacza również, że otwarcie siłowni czy klubów ma nastąpić dopiero na przełomie MARCA I KWIETNIA - choć i ten termin jest niepewny. Taką informację mieli uzyskać od rządu.

Mimo niektórych wprowadzonych zmian dot. Narzędzi finansowych, finalne warunki nadal są daleko od oczekiwanych, aby branża mogła faktycznie odczuć wsparcie Państwa - czytamy dalej we wpisie.

Lockdown niezgodny z prawem. Sprawa fryzjera i wyrok Sądu Administracyjnego w Opolu

Polska Federacja Fitness zwraca też uwagę na sprawę fryzjera, który stanął przed opolskim Sądem. Tamtejszy wymiar władzy uchylił karę nałożoną na mężczyznę, który strzygł klienta podczas wiosennego lockdownu. Sąd uznał, że rozporządzenie rządu nie jest wystarczającą podstawą prawną do ograniczenia działalności gospodarczej.

Więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj:

Lockdown niezgodny z prawem. Zaskakujący wyrok sądu. Sanepid musi zwrócić pieniądze

Gwara góralska. Czy potrafisz dogadać się z Góralem?

Pytanie 1 z 15
Popularne dutki, to nic innego niż:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze