Od kiedy otwarte baseny? Rozporządzenie już w Dzienniku Ustaw

2021-05-15 11:17
Basen
Autor: 2476217/Pixabay/cc0 Na basen albo na lodowisko - obiekty TOSiR znowu otwarte

Od kiedy otwarte zostaną baseny? Na tą wiadomość z pewnością czekali wszyscy fani amatorskich sportów wodnych. Minister zdrowia Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki już 28 kwietnia na konferencji prasowej podali datę otwarcia basenów, które rozpoczną swoją działalność jeszcze w tym miesiącu. 6 maja pojawiło się oficjalne rozporządzenie w Dzienniku Ustaw potwierdzające dokładną datę otwarcia basenów.

Kiedy nastąpi otwarcie basenów? Ta data jest już pewna! 28 kwietnia odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adam Niedzielskiego. Potwierdziły się wstępne zapowiedzi: nastąpiło odmrażanie gospodarki. Jak podkreślił premier, otwieranie poszczególnych branż będzie następowało powoli, z dużym dystansem, a do nowych zasad powinniśmy podejść z dużą odpowiedzialnością i pokorą. Od 1 maja wprowadzone zostały łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. W całym kraju otwarte zostały salony fryzjerskie i kosmetyczne, galerie handlowe, dzieci powróciły do szkół. Od 1 maja nastąpiło również otwarcie obiektów sportowych i basenów dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży przy maksymalnym 50-procentowym obłożeniu obiektu.

Baseny i aquaparki- kiedy zostaną otwarte dla wszystkich? 

W czwartek 6 maja w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie Rady Ministrów "w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii". Jedną z najważniejszych decyzji jest zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu, pod warunkiem możliwego zachowania dystansu 1,5 metra od innych ludzi. A kiedy zostaną otwarte baseny i aquaparki? Rozporządzenie wskazuje, że od 29 maja do 5 czerwca przywrócona ma być działalność klubów fitness i siłowni, a także basenów. To właśnie 29 maja amatorzy sportów wodnych będą mogli wejść na basen i aquapark - oficjalnie 29 maja baseny i aquaparki zostaną otwarte. Będą obowiązywały limity osób: 1 osoba na 15 mkw powierzchni. Zaznaczono również, że osoby korzystające z obiektu sportowego, basenu lub aquaparku "są obowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt, wydarzenie sportowe".

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 8 maja 2021 r. 

Raport z anteny 06.05
Sonda
Czy wygrywamy z koronawirusem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze