Na rondzie w lewo. Nie da się? Ten kierowca pokazuje, że można! [NAGRANIE]

i

Autor: canva/ screen: Facebook Stoją Stargard Na rondzie w lewo. Nie da się? Ten kierowca pokazuje, że można! [NAGRANIE]

Na rondzie w lewo. Nie da się? Ten kierowca pokazuje, że można! [NAGRANIE]

2022-05-17 11:58

Zasady jazdy po rondzie dla kierowców są dość jasne i proste. Tego typu skrzyżowanie sprzyja bezpiecznemu przemieszczaniu się, a ruch jest zawsze jednokierunkowy. Okazuje się, że jednak nie dla wszystkich. W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać, jak kierujący osobowym samochodem jedzie na rondzie w... lewo. I o dziwo udał mu się ten manewr.

Zasady jazdy po rondzie nie są dosyć skomplikowane. Nawet początkujący kierowcy nie powinni mieć z nimi problemu, nie mówiąc już o tych bardziej doświadczonych. Nie ma tu większego znaczenia, czy est to rondo dwupasmowe, duże, cz małe. Gdy znajdujemy się przed tego typu skrzyżowaniem musimy skręcić w prawo, a następnie zjechać w ten zjazd, który nas interesuje. Wtedy używamy kierunkowskazu. Ruch na rondzie jest jednokierunkowy. Jak się jednak okazuje, niektórzy nie do końca znają ten przepis i jadą "pod prąd". Inaczej mówiąc - na rondzie w lewo. To dosyć zabawne zestawienie pojęć, no i niestety, do sieci trafiło nagranie na którym widać, jak kierowca właśnie wykonuje tego typu manewr. Zdarzenie to miało miejsce w Nowym Sączu.

Na szczęście skręt na rondzie w lewo nie spowodował żadnej tragedii - ale mogło zakończyć się to zupełnie inaczej. Kierowca od samego początku wydaje się być mocno zdezorientowany. Nie wie, że na rondzie jedzie się w prawo, gdy ma się wolną przestrzeń i nie nadjeżdża z lewej strony żaden pojazd. Przepuszcza je i długo czeka. Potem, ostatecznie wjeżdża na pas ronda skręcając w lewo. I o dziwo, udaje mu się zjechać w zjazd.

Jazda na rondzie w lewo to nic innego jak jazda pod prąd. Za tego typu wykroczenie drogowe grozi nawet 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Jeśli dodatkowo kierowca popełnia inne wykroczenia drogowe to ta kara może być jeszcze wyższa.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!