Morsowanie: Bez fotki się nie liczy! Nowy trend pobija sieć. Zobacz MEMY [ZDJĘCIA]

2021-01-13 9:07

Od początku 2021 roku w sieci zaroiło się od zdjęć morsów. Społeczność internetowa nie mogła przejść obok tego obojętnie, wytykając, że morsowanie stało się nową, chwilową modą, a wiele osób wchodzi do lodowatej wody nie dla zdrowia, lecz dla lansu. Czy morsowanie w 2021 to chwilowa moda? A może styl życia, który z wieloma „morsami” zostanie na dłużej?

Morsowanie w ciągu ostatnich kilku lat wyraźnie zyskuje na popularności. Prawdziwa jej fala uderzyła jednak w mediach społecznościowych na początku 2021 roku, gdy sieć zaczęła zalewać masa zdjęć osób, które zdecydowały się wejść do lodowatej wody w stroju kąpielowym, czapce i rękawiczkach, na własnej skórze doświadczając, co takiego inni widzą w morsowaniu. Internet nie mógł przejść wobec tego obojętnie. Wielu zarzuca autorom fotek, że zdecydowali się nie zadbać o zdrowie, ale „polansować się” na Facebooku czy Instagramie, a morsowanie to chwilowy trend, który szybko wybiją sobie z głowy.

Skąd się wziął?

ZOBACZ TEŻ: Morsowanie w Poznaniu coraz popularniejsze. Co dają kąpiele w lodowatej wodzie?

Morsowanie: MEMY. Nowy trend czy styl życia?

Jedną z odpowiedzi może być fakt ograniczenia dostępu do siłowni czy innych obiektów sportowych. W obecnych czasach te pierwsze kojarzą się niektórym nie tylko ze zdrowym stylem życia i dbaniem o kondycję fizyczną, ale lansem, ponieważ „jeśli byłeś na siłowni, ale nie zrobiłeś fotki, to tak jak byś nie ćwiczył”. Podobnie zaczyna być obecnie wchodzenie do lodowatej mody, stąd w Internecie powoli roi się od memów o morsowaniu. Czy to chwilowy trend, a może styl życia, na który decydować się będzie coraz więcej osób w różnym wieku?

Tego nie wiemy. Jesteśmy jednak przekonani, że memy o morsowaniu poprawią Wam humor! Sprawdźcie najlepsze, przechodząc do galerii (kliknij zdjęcie główne lub niżej)

Morsowanie w Złocieńcu

Morsowanie – co to jest? Na czym polega?

Morsowanie to zanurzenie lub krótkotrwała kąpiel w zimnej wodzie – jeziorze, rzece czy innym zbiorniku wodnym, czasami odbywające się w przeręblu. Zwykle ma charakter grupowy. Sezon na morsowanie, w zależności od warunków pogodowych, rozpoczyna się późną jesienią i trwa do wiosny. Kąpiel odbywa się zwykle, gdy temperatura wody spada poniżej 15 stopni Celsjusza. Każda z nich poprzedzona jest rozgrzewką mającą podnieść tętno i ogólną temperaturę ciała, aby zapobiec hipotermii, czyli oziębieniu organizmu.

Jakie są zalety morsowania?

Regularne kąpiele w „lodowatej” wodzie sprzyjają:

  • ogólnej poprawie kondycji i wydolności,
  • poprawie odporności organizmu,
  • adaptacji w trudnych warunkach,
  • poprawie samopoczucia – kondycji nie tylko ciała, ale i ducha.

Jak zostać morsem?

Amatorzy zimnych kąpieli często skupiają się w klubach. Najstarszą organizacją tego typu w Polsce jest Gdański Klub Morsów działający od 1975 roku. Warto dodać, że nie każdy może zostać morsem – przed przystąpieniem do zimnych kąpieli trzeba skonsultować z lekarzem stan swojego zdrowia pod kątem m.in. układu krążenia, nerek czy ogólnej kondycji psychofizycznej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze