Morsowanie: Bez fotki się nie liczy! Nowy trend pobija sieć. Zobacz MEMY [ZDJĘCIA]

2021-01-13 9:07

Od początku 2021 roku w sieci zaroiło się od zdjęć morsów. Społeczność internetowa nie mogła przejść obok tego obojętnie, wytykając, że morsowanie stało się nową, chwilową modą, a wiele osób wchodzi do lodowatej wody nie dla zdrowia, lecz dla lansu. Czy morsowanie w 2021 to chwilowa moda? A może styl życia, który z wieloma „morsami” zostanie na dłużej?

Morsowanie w ciągu ostatnich kilku lat wyraźnie zyskuje na popularności. Prawdziwa jej fala uderzyła jednak w mediach społecznościowych na początku 2021 roku, gdy sieć zaczęła zalewać masa zdjęć osób, które zdecydowały się wejść do lodowatej wody w stroju kąpielowym, czapce i rękawiczkach, na własnej skórze doświadczając, co takiego inni widzą w morsowaniu. Internet nie mógł przejść wobec tego obojętnie. Wielu zarzuca autorom fotek, że zdecydowali się nie zadbać o zdrowie, ale „polansować się” na Facebooku czy Instagramie, a morsowanie to chwilowy trend, który szybko wybiją sobie z głowy.

Skąd się wziął?

ZOBACZ TEŻ: Morsowanie w Poznaniu coraz popularniejsze. Co dają kąpiele w lodowatej wodzie?

Morsowanie: MEMY. Nowy trend czy styl życia?

Jedną z odpowiedzi może być fakt ograniczenia dostępu do siłowni czy innych obiektów sportowych. W obecnych czasach te pierwsze kojarzą się niektórym nie tylko ze zdrowym stylem życia i dbaniem o kondycję fizyczną, ale lansem, ponieważ „jeśli byłeś na siłowni, ale nie zrobiłeś fotki, to tak jak byś nie ćwiczył”. Podobnie zaczyna być obecnie wchodzenie do lodowatej mody, stąd w Internecie powoli roi się od memów o morsowaniu. Czy to chwilowy trend, a może styl życia, na który decydować się będzie coraz więcej osób w różnym wieku?

Tego nie wiemy. Jesteśmy jednak przekonani, że memy o morsowaniu poprawią Wam humor! Sprawdźcie najlepsze, przechodząc do galerii (kliknij zdjęcie główne lub niżej)

Morsowanie w Złocieńcu

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...

Morsowanie – co to jest? Na czym polega?

Morsowanie to zanurzenie lub krótkotrwała kąpiel w zimnej wodzie – jeziorze, rzece czy innym zbiorniku wodnym, czasami odbywające się w przeręblu. Zwykle ma charakter grupowy. Sezon na morsowanie, w zależności od warunków pogodowych, rozpoczyna się późną jesienią i trwa do wiosny. Kąpiel odbywa się zwykle, gdy temperatura wody spada poniżej 15 stopni Celsjusza. Każda z nich poprzedzona jest rozgrzewką mającą podnieść tętno i ogólną temperaturę ciała, aby zapobiec hipotermii, czyli oziębieniu organizmu.

Jakie są zalety morsowania?

Regularne kąpiele w „lodowatej” wodzie sprzyjają:

  • ogólnej poprawie kondycji i wydolności,
  • poprawie odporności organizmu,
  • adaptacji w trudnych warunkach,
  • poprawie samopoczucia – kondycji nie tylko ciała, ale i ducha.

Jak zostać morsem?

Amatorzy zimnych kąpieli często skupiają się w klubach. Najstarszą organizacją tego typu w Polsce jest Gdański Klub Morsów działający od 1975 roku. Warto dodać, że nie każdy może zostać morsem – przed przystąpieniem do zimnych kąpieli trzeba skonsultować z lekarzem stan swojego zdrowia pod kątem m.in. układu krążenia, nerek czy ogólnej kondycji psychofizycznej.