Łzy Zełenskiego na butelce rosyjskiego alkoholu. To nie żart

i

Autor: President Of Ukraine flickr.com/ screen: twitter.com/mjluxmoore

Łzy Zełenskiego na butelce rosyjskiego alkoholu. To nie żart

2022-06-21 12:24

W moskiewskich sklepach pojawił się nietypowy produkt. Rosjanie wprowadzili do sprzedaży wódkę z wizerunkiem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Filmik z towarem opublikował na swoim Twitterze reporter The Wall Street Journal.

W moskiewskich supermarketach sprzedawana jest wódka "Łzy Zełenskiego". Jaki jest główny cel wprowadzenia towaru z wizerunkiem ukraińskiego prezydenta? Nie do końca wiadomo. Prawdopodobnie jest to kolejny element rosyjskiej propagandy, chęć "wyśmiania" przywódcy i pokazania jego słabości. Na butelce widzimy bowiem płaczącego Zełenskiego.

"Wśród rosyjskich marek wódek wchodzą Putinka, Medvedevka i Jelcynka. Teraz 'Łzy Zełenskiego' są podobno w sprzedaży w moskiewskich supermarketach" - czytamy we wpisie reportera przebywającego aktualnie w Ukrainie.

Na krótkim nagraniu widać, jak posługujący się językiem rosyjskim nieznany mężczyzna trzyma butelkę wódki w ręce.

Pod nazwą alkoholu przeczytać można, że jest to "edycja limitowana". Na butelce umieszczono podobiznę Wołodymyra Zełenskiego, który ociera łzę z prawego oka.

Rosja od 24 lutego prowadzi działania wojenne na terenie Ukrainy. Od tego momentu ukraińska armia cały czas odpiera atak agresywnego najeźdźcy, który jest nieprzewidywalny. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że od początku konfliktu do 20 czerwca mia okupanta straciła około 33 800 żołnierzy.

Express Biedrzyckiej - prof. Agnieszka Legucka: Rosnąca agresja Rosji pokazuje, że sankcje działają

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE