Lockdown w Polsce

i

Autor: Pixaby

LOCKDOWN w całej Polsce?! Minister zdrowia podjął decyzję. Od kiedy lockdown? Co to oznacza?

2021-03-17 15:10

Lockdown w Polsce. Taką decyzję podjął minister zdrowia podczas środowej konferencji prasowej. Wszystko przez rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem. O możliwości wprowadzenie lockdownu w całej Polsce rząd informował już na początku tego tygodnia. Wcześniej zamykane były tylko poszczególne województwa. Teraz lockdown w Polsce stał się faktem. Od kiedy będzie obowiązywać? Wszystkiego dowiecie się w naszym materiale.

Lockdown w Polsce. To konsekwencja wzrostu liczby zakażeń koronawirusem

Widmo lockdownu w Polsce wisiało już od kilkunastu dni. Cały czas rozpędza się trzecia fala pandemii koronawirusa. Dużo wzrost zakażeń w przeliczeniu na liczbę mieszkańców na początku zanotowano w woj. warmińsko-mazurskim. To w nim jako pierwszym wprowadzono NOWE obostrzenia. Kolejno przyszedł czas na województwa pomorskie, mazowieckie oraz lubuskie. Sytuacja pogarsza się jednak w całym kraju. Stąd idea wprowadzenia lockdownu w Polsce. Rząd ma nadzieję, że dzięki niemu uda się powstrzymać szybkie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Od kiedy lockdown będzie w Polsce?

Czytaj także: Test na Covid-19: Mniej objawów, by dostać skierowanie. Jak wypełnić formularz online?

Raport z Anteny 17.03

Kiedy lockdown w Polsce? Rząd ogłosił decyzje na konferencji ministra zdrowia

W środę, 17 marca odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia. W trakcie jej trwania Adam Niedzielski ogłosił lockdown w Polsce. Sporo zmieni się w naszym kraju. Co znaczy lockdown w kraju? W Polsce zostaną wprowadzone NOWE obostrzenia, które obowiązują już w poszczególnych województwach. Zamknięte zostaną:

  • hotele
  • baseny
  • kina
  • teatry
  • muzea
  • galerie handlowe z ograniczeniem działania
  • wprowadzone zostanie nauczanie zdalne w klasach I-III szkół podstawowych

Lockdown w Polsce będzie obowiązywać od soboty, 20 marca. Potrwa do 9 kwietnia.

Czytaj także: Na lotnisku bez kontroli testów na Covid-19. Szokująca relacja Marcina Wójcika z kabaretu Ani Mru Mru

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?