Spellbreaker

i

Autor: Materiały prasowe Spellbreaker

Fantasy

Lepsza od Harrego Pottera? „Spellbreaker” Charlie N. Holmberg

2023-07-14 13:01

Tego lata zbuntowana czarodziejka z powieści „Spellbreaker” Charlie N. Holmberg rzuci na ciebie czar. Bestsellerowa autorka powraca z nową serią fantasy, w której magia wymyka się spod kontroli. Czy okiełzna ją zwykła dziewczyna z niezwykłym darem? Sprawdź.

W dziewiętnastowiecznej Anglii, gdzie magia zbyt często oznacza przemoc, dochodzi do serii morderstw czarodziejów, a ich księgi zaklęć znikają w tajemniczy sposób. Władze są bezradne, a zabójca nieuchwytny. 

Bestsellerowa autorka „Wall Street Journal” powraca z nową serią fantasy, w której magia jest źródłem niesprawiedliwości i zwykli ludzie potrzebują kogoś, kto to zmieni. W tym świecie jedni władają czarami, inni mają moc, by się im przeciwstawić. Elsie Camden wykorzystuje swoje umiejętności, by ochronić niewinnego człowieka, jednak jako nielegalna czarodziejka działa poza prawem. Kiedy naraża się potężnemu magowi Bacchusowi, pozostaje jej tylko jedno – zawrzeć z nim układ.

Ona pomaga mu z czarami, on zaś obiecuje, że jej nie wyda. Tymczasem niepokojąco rośnie liczba morderstw na czarodziejach, a ktoś kradnie ich księgi z zaklęciami. Jak współpraca z magiem skończy się dla Elsie, coraz bardziej zafascynowanej przypadkowym wspólnikiem? Czy zbuntowanej czarodziejce uda się odnaleźć własne miejsce w magicznej hierarchii, rozwikłać sprawy rodzinne, okiełznać swoje moce i odkryć tajemnicę, która za tym wszystkim stoi? Nikt nie jest teraz bezpieczny. Ani czarodziej, ani zwykły człowiek.

Fragment książki „Spellbreaker” Charlie N. Holmberg - POSŁUCHAJ!

Listen to "Spellbreaker - Charlie N. Holmberg.Wydawnictwo HARDE [audiobook - fragment]" on Spreaker.

Abingdon nad Tamizą, Anglia, rok 1885

Elsie nie zamierzała spalić przytułku. Nie wspomniała o tym konstablowi, kiedy przyszedł przesłuchać ją i inne dzieci. W ogóle nic nie powiedziała. Nie chodziło o to, kto wzniecił pożar. Wszyscy wiedzieli, że to był Stary Wilson, którego bolały kłykcie, kiedy padał deszcz, a ciało z każdym rokiem drżało coraz bardziej. Upuścił lampę. Rozbił szkło. Rozlał naftę. Ale to nie dlatego dywan i ściany się zapaliły. To nie dlatego wielka bryła budynku gorzała za ich plecami na pomarańczowo i żółto, a dym szczypał Elsie w oczy.

Nie wiedziała, że piękna runa na ścianie była strażniczką ognia. Nie wiedziała też, że była ważna. Zwróciła na nią uwagę zarówno Betsey, jak i Jamesowi, ale żadne z nich nie widziało runy. Elsie chciała tylko jej dotknąć, prześledzić jej kontur palcem. A kiedy to zrobiła, runa pod jej dłonią zniknęła. Nie powiedziała o tym nikomu. Nie chciała pakować się w kłopoty. Nie chciała też, żeby wyrzucili ją z przytułku. To było miesiąc temu. Więc kiedy Stary Wilson upuścił lampę naftową, zabrakło magii, która powstrzymałaby ogień przed strawieniem całego budynku.

Elsie nienawidziła przytułku. Nie była więc zbytnio zmartwiona, kiedy patrzyła, jak się rozpada, ale czuła się winna, że wszyscy zostali wyciągnięci z łóżek, że konstabl był taki niesympatyczny i że Stary Wilson będzie miał kłopoty. Elsie nie wiedziała, dokąd ją teraz wyślą. Kolejny przytułek? Z nowymi osobami czy z tymi samymi? Jeden z chłopców obok niej zaczął płakać. Elsie nie wiedziała, co powiedzieć. Chciała pomóc, ale wyjawienie prawdy im by nie pomogło, a jej na pewno by zaszkodziło. Nie chciała im dawać powodu, żeby przestali ją kochać. Odsunęła się.

Policja kazała wszystkim pozostać na miejscu, ale ogień był tak gorący. Elsie nie odeszła daleko, tylko kilka kroków, a potem jeszcze kilka. Odwracając twarz w stronę cieni drzew za sobą, pozwoliła wilgotnemu powietrzu, które pachniało burzą, ochłodzić policzki. Wypatrywała kształtów w cieniu, kiedy czyjaś dłoń dotknęła jej ramienia. Wzdrygnęła się, pewna, że to konstabl, Betsey lub James chcą jej nagadać, że złamała runę... Ale kiedy się odwróciła, zobaczyła ciemną postać, która stała obok, z twarzą zasłoniętą kapturem.

– Moja droga – usłyszała głos dochodzący spod kaptura. – Jak masz na imię? Elsie przełknęła ślinę, gardło miała zaciśnięte. Zerknęła z powrotem na ogień, na krzyczących mężczyzn próbujących go opanować. –  Nie przejmuj się nimi. Jesteś bezpieczna. Jak masz na imię? Elsie zajrzała pod kaptur, ale ciemność zasłaniała jakiekolwiek rysy. Głos był cichy i kobiecy.

– E-Elsie. Elsie Camden.

– Jakie ładne imię. Ile masz lat? Komplement ją zaskoczył.

– Je-jedenaście. – Wspaniale. Chodź ze mną, Elsie. Jej stopy poruszały się wolno. – Zabierasz mnie do innego przytułku? Kaptur zakołysał się na boki, odsłaniając cofnięty mięsisty podbródek.

– Nie, jeśli zrobisz, co mówię. Jesteś bardzo ważna, Elsie. Potrzebuję twojej pomocy, aby uczynić świat lepszym. Muszę wykorzystać twój wyjątkowy talent. 

[...]

Charlie N. Holmberg. Wielokrotnie nagradzana autorka powieści fantasy i romansów. Jej teksty królują na listach bestsellerów publikowanych przez „Wall Street Journal” i Amazon Charts. Była finalistką nagrody RITA i wielu nagród Whitney, w 2020 roku zdobyła nagrodę Whitney za powieść roku dla dorosłych. Urodziła się w Salt Lake City, wychowywała się z trzema siostrami, które również mają chłopięce imiona. Jest dumną absolwentką Brigham Yuong University w Provo i fanką Star Treka, gra na ukulele i niedawno adoptowała psa. Obecnie mieszka z rodziną w Utah.

Książka „Spellbreaker” Charlie N. Holmberg dostępna w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na vivelo.pl, jak też w wersji e-book m.in. na empik, virtualo, woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Premiera książki 26 lipca.

Spellbreaker

i

Autor: Materiały prasowe Spellbreaker Link: Tu kupisz ksiażkę „Spellbreaker” Charlie N. Holmberg
Źródło: Lepsza od Harrego Pottera? „Spellbreaker” Charlie N. Holmberg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE