Koszulki Interu Mediolan

i

Autor: Fot. screen YouTube Inter / https://www.youtube.com/channel/UCvXzEblUa0cfny4HAJ_ZOWw / Pixabay Koszulki Interu Mediolan

TO musiało zniknąć z koszulek Interu! Zaskakująca decyzja UEFA

2021-09-29 10:57

Choć Inter Mediolan wzory swoich nowych koszulek wyjazdowych zaprezentował w lipcu 2021, musiał je zmienić po kilku miesiącach. Zażądała tego UEFA. Organizacja chciała, by mistrzowie Włoch usunęli z trykotów jeden element. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule.

Inter Mediolan musiał zmienić wygląd swoich nowych koszulek - tego, według serwisu Calcio e Finanza, wymagała od nich UEFA. Decyzja Unii Europejskich Związków Piłkarskich jest zaskakująca tym bardziej, że wzory nowych trykotów zaprezentowano w lipcu 2021, zaledwie kilka miesięcy przed jej ogłoszeniem. Mistrzowie Włoch pochwalili się wówczas w sieci wzorami zarówno koszulek domowych, jak i wyjazdowych. Sprawa dotyczy tych drugich, choć kibice mogą się zastanawiać, czy decyzja UEFA nie wpłynie też na wygląd trykotów, w którym zwycięzcy ostatniego sezonu Serie A wychodzą na San Siro. Wszystko przez jeden przepis regulujący wygląd strojów piłkarzy biorących udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Bataty, pataty, słodkie ziemniaki: co to jest? Właściwości batatów i zastosowanie kulinarne

Inter rozpoczął we wtorek, 28 września, walkę w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W meczu z Szachtarem Donieck piłkarze mediolańskiego klubu wystąpili w wyjazdowych koszulkach, ale... bez węża. Okazuje się, że przepisy UEFA dotyczące rozgrywek europejskich zakazują występów w koszulkach z obrazami, ilustracjami i symbolami innymi, niż logo klubu. Jak wyglądały koszulki klubu, można zobaczyć na poniższym skrócie meczu Inter - Szachtar Donieck.

Wąż musiał zniknąć

Przydomkiem Interu Mediolan jest Nerazzurri, czyli Czarno-Niebiescy. To barwy, jakie klub nosi na swoich koszulkach od początku istnienia. Trykoty domowe są w granatowe i niebieskie pasy, natomiast wyjazdowe - białe, z granatowymi i czarnymi wstawkami. Wzór przez całe lata był prosty, ale w sezonie 2021/2022 klub pozwolił sobie na pewną ekstrawagancję. Czarno-Niebieskie pasy wystylizowano na skórę węża. Trzeba przyznać, że koszulki robią wrażenie, szczególnie w Mediolanie uważanym za stolicę mody. Motyw węża pojawia się także na koszulkach wyjazdowych. Biały trykot oplata czarno-niebieski gad. I tu pojawia się problem.

Co z domowymi koszulkami Interu?

Wiadomo, że w spotkaniach Ligi Mistrzów 2021 Inter będzie już do końca występował w zmienionych koszulkach. Co jednak z ich słynnymi granatowymi trykotami? Ciężko powiedzieć, czy UEFA zinterpretuje "skórę węża" jako obraz lub ilustrację. Najprawdopodobniej jednak koszulki pozostaną niezmienione. Co zaś się tyczy meczów w Serie A, Inter zapewne nie będzie musiał wprowadzać żadnych zmian w obu wzorach.