Koniec z kolejkami po węgiel? Od 30.08. zamówisz go przez internet. Jak to zrobić?

i

Autor: pixabay.com Koniec z kolejkami po węgiel? Od 30.08. zamówisz go przez internet. Jak to zrobić?

Koniec z kolejkami po węgiel? Od 30.08. zamówisz go przez internet. Jak to zrobić?

2022-08-30 9:27

Koniec z gigantycznymi kolejkami po węgiel? Polska Grupa Górnicza uruchamia sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla. Zamówienia od 30 sierpnia można składać online w e-sklepie PGG. Jak to zrobić? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Gigantyczne ceny węgla i gigantyczne kolejki po węgiel - tak wygląda sytuacja w Polsce w ostatnich tygodniach. Żeby usprawnić sprzedaż, Polska Grupa Górnicza uruchomiła sklep internetowy. Ma być dominującym kanałem sprzedaży węgla opałowego z PGG dla gospodarstw domowych. Od 30.08.2022 węgiel będzie można zamówić przez internet, Kwalifikowani Dostawcy Węgla będą przewozić węgiel kupiony w e-sklepie PGG do składów zlokalizowanych w rejonie miejsca zamieszkania klientów i wydawać go im.

Jak zamówić węgiel przez internet?

- Sprzedaż w sklepie internetowym odbywa się we wtorki i czwartki. Towar na półkę wystawiany jest od 16.00 i dostępny do wyczerpania zapasu. Nie przyjmujemy do realizacji zamówień złożonych telefonicznie ani drogą mailową - informuje PGG.

Czytaj także: Gdzie kupić tani węgiel? Uwaga, powstał fałszywy sklep internetowy!

Kim są Kwalifikowani Dostawcy Węgla?

„Zgodnie z zapowiedziami Kwalifikowani Dostawcy Węgla będą wykonywać dostawy węgla do składu zlokalizowanego w rejonie miejsca zamieszkania klienta, natomiast cała transakcja sprzedaży będzie realizowana przez sklep PGG S.A.” –poinformował rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

Rzecznik zapewnił też, że wybór sieci KDW miał charakter otwarty i transparentny, każdy z przedsiębiorców mógł wziąć w nim udział, a głównym kryterium była cena za usługę dostawy. Sieć składów KDW będzie rozlokowana na terenie całego kraju, co ma ułatwić klientom odbiór zamówionego w PGG węgla, bez konieczność samodzielnego organizowania transportu.

Ogłaszając nabór na kwalifikowanych dostawców spółka postawiła wymagania: partnerzy PGG muszą dysponować m. in. utwardzonym i zabezpieczonym składem węgla. Skład musi też być ubezpieczony i posiadać niezbędną infrastrukturę: legalizowaną wagę oraz odpowiednie samochody zdolne odbierać z kopalni węgiel i dostarczać odbiorcom finalnym.

„PGG, uruchamiając sieć własnych dostawców, wprowadza jednolity standard obsługi logistycznej w możliwie najniższych cenach transportu dla klienta finalnego” – zaakcentował Głogowski.

Czytaj także: „To jakaś kpina”. Przez kilka dni nocują w autach, żeby dostać węgiel z Bogdanki

Wyższa cena, niższy limit

W ostatnich tygodniach PGG poprawiała funkcjonalności swojego e-sklepu dla odbiorców indywidualnych, podniosła jednak też cenę i obniżyła limit jednorazowego zakupu w swoim sklepie

Informację o obniżeniu limitu jednorazowego zakupu węgla z 5 ton do 3 ton PGG opublikowała w poniedziałek. Wyjaśniła ten krok chęcią zwiększenia dostępności surowca dla odbiorców indywidualnych i umożliwienia kupna węgla większej liczbie klientów.

Przez brak węgla nie może wypiekać chleba
Test o rzekach w Polsce. Sprawdź, czy rozpoznasz wszystkie bez mapy!
Pytanie 1 z 12
Ta rzeka przepływa przez Białystok. Chodzi o: