Koniec z darmowymi szczepionkami przeciw Covid-19. Od kiedy będzie trzeba płacić?

2021-09-07 17:13
WKrótce koniec z darmowymi szczepionkami przeciw Covid-19
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne WKrótce koniec z darmowymi szczepionkami przeciw Covid-19

Darmowa szczepionka przeciw Covid -19 wkrótce przejdzie do przeszłości. Rząd zapowiada, że wkrótce za preparat będzie trzeba zapłacić. Jak długo zastrzyki będą bezpłatne? Dowiesz się w dalszej części artykułu.

Koniec z darmowymi szczepionkami przeciw Covid-19

To koniec z darmowymi szczepionkami przeciw Covid-19. Jak zapowiada rząd, jeszcze w tym roku pojawi się odpłatność za szczepienia na Covid-19. Do końca października zastrzyki na pewno będą jeszcze bezpłatne, później najprawdopodobniej wprowadzony zostanie system refundowania preparatów, dodaje Piotr Muller.

- Czyli refundacja. Określone grupy społeczne będą miały refundowane szczepienia. Natomiast na ten moment cały czas te szczepienia mają charakter bezpłatny - mówi rzecznik rządu.

Czytaj także: Wariant MU odporny na szczepionki? Co wiadomo o nowej mutacji koronawirusa?

Znaczny wzrost liczby zakażeń na Covid-19

Zdaniem rzecznika rządu źródłem wzrostu liczby zaszczepionych są teraz szkoły, w których trwa zbierania deklaracji. - Będą składane przez rodziców uczniów w szkołach oraz być może przez samych rodziców dzięki temu. Tu upatrujemy jeszcze jakąś możliwość zwiększenia liczby osób zaszczepionych - dodaje rzecznik.

W niektórych szkołach zostaną zorganizowane punkty szczepień, wszystko zależy od liczby chętnych do przyjęcia zastrzyku.

QUIZ - Auta gwiazd. Wiesz, czym jeżdżą celebryci?

Pytanie 1 z 10
To zdecydowanie ulubiona marka Cezarego Pazury. Mowa o...

Ile dziś zachorowań przeciw Covid-19?

W ciągu ostatniej doby odnotowano 406 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej z województw:

  • mazowieckiego (54),
  • lubelskiego (41),
  • dolnośląskiego (34).
Raport z Anteny 07.09
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze