WKrótce koniec z darmowymi szczepionkami przeciw Covid-19

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne WKrótce koniec z darmowymi szczepionkami przeciw Covid-19

Koniec z darmowymi szczepionkami przeciw Covid-19. Od kiedy będzie trzeba płacić?

2021-09-07 17:13

Darmowa szczepionka przeciw Covid -19 wkrótce przejdzie do przeszłości. Rząd zapowiada, że wkrótce za preparat będzie trzeba zapłacić. Jak długo zastrzyki będą bezpłatne? Dowiesz się w dalszej części artykułu.

Koniec z darmowymi szczepionkami przeciw Covid-19

To koniec z darmowymi szczepionkami przeciw Covid-19. Jak zapowiada rząd, jeszcze w tym roku pojawi się odpłatność za szczepienia na Covid-19. Do końca października zastrzyki na pewno będą jeszcze bezpłatne, później najprawdopodobniej wprowadzony zostanie system refundowania preparatów, dodaje Piotr Muller.

- Czyli refundacja. Określone grupy społeczne będą miały refundowane szczepienia. Natomiast na ten moment cały czas te szczepienia mają charakter bezpłatny - mówi rzecznik rządu.

Czytaj także: Wariant MU odporny na szczepionki? Co wiadomo o nowej mutacji koronawirusa?

Znaczny wzrost liczby zakażeń na Covid-19

Zdaniem rzecznika rządu źródłem wzrostu liczby zaszczepionych są teraz szkoły, w których trwa zbierania deklaracji. - Będą składane przez rodziców uczniów w szkołach oraz być może przez samych rodziców dzięki temu. Tu upatrujemy jeszcze jakąś możliwość zwiększenia liczby osób zaszczepionych - dodaje rzecznik.

W niektórych szkołach zostaną zorganizowane punkty szczepień, wszystko zależy od liczby chętnych do przyjęcia zastrzyku.

QUIZ - Auta gwiazd. Wiesz, czym jeżdżą celebryci?

Pytanie 1 z 10
To zdecydowanie ulubiona marka Cezarego Pazury. Mowa o...

Ile dziś zachorowań przeciw Covid-19?

W ciągu ostatniej doby odnotowano 406 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej z województw:

  • mazowieckiego (54),
  • lubelskiego (41),
  • dolnośląskiego (34).
Raport z Anteny 07.09