Łukasz Fabiański

i

Autor: PAP / Marcin Gadomski Łukasz Fabiański

Klękanie przed meczem - czy Polacy powinni włączyć się w akcję? [SONDA]

2021-06-14 12:37

Klękanie przed meczem wzbudza wiele emocji wśród reprezentacji różnych krajów i ich kibiców. Niektóre drużyny decydują się na ten symboliczny gest oznaczający sprzeciw wobec rasizmu. Inne stoją wyprostowane podczas hymnów narodowych. Czy w akcję powinni się włączyć Polacy? Odpowiedzcie w naszej sondzie.

Klękanie przed meczem to symboliczny gest sprzeciwu wobec rasizmu. Pierwszy raz podczas dużej imprezy sportowej pojawił się w 2016. Wówczas to przed jednym z meczów ligi futbolu amerykańskiego podczas odgrywania hymnu przyklęknął Colin Kaepernick. W ten sposób sportowiec chciał zwrócić uwagę na problem rasizmu w USA. Po śmierci George'a Floyda, który zginął podczas zatrzymania przez policję, gest klękania przejęło wiele drużyn i sportowców różnych dyscyplin. Niektóre reprezentacje decydują się uklęknąć przed meczami EURO 2021 (oficjalnie EURO 2020). Inne pozostają wyprostowane, lub w inny sposób wyrażają solidarność z ofiarami rasizmu. A czy w akcję powinni się włączyć Polacy? Na to pytanie możecie odpowiedzieć w naszej sondzie.

Widok jak z horroru! Drzewo zniknęło pod grubą warstwą pajęczyn

Klękanie przed meczem na EURO 2021 - Anglicy już to zrobili

Gest uklęknięcia przed meczem wykonali piłkarze Anglii. W swoim pierwszym starciu mierzyli się z drużyną Chorwacji. Kibice w większości reagowali pozytywnie. Chorwaci nie zdecydowali się zaś zrobić tego samego, co Anglicy.

Sonda
Czy Polacy powinni klękać przed meczami na EURO?

Czy Polacy powinni klękać przed meczami? SONDA

Czy gest Anglików powinni powtórzyć Polacy? PZPN nie podał informacji o podjęciu jakiejkolwiek decyzji w tej sprawie. Nie można jednak wykluczyć, że drużyna zdecyduje się na coś takiego w jednym z meczów. Czy powinni tak postąpić? Swoją opinie możecie wyrazić w przygotowanej przez nas sondzie. Zamieszczamy ją poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE