Kiedy otwarcie ogródków w restauracjach? Rzecznik rządu zdradził MOŻLIWY termin. To dobra wiadomość!

2021-04-08 8:50
Kiedy otwarcie ogródków w restauracjach? Czy na majówkę pójdziemy do restauracji?
Autor: Unsplash - NICO BHLR Kiedy otwarcie ogródków w restauracjach? Czy na majówkę pójdziemy do restauracji? Skomentował rzecznik rządu Piotr Müller

Kiedy otwarcie ogródków w restauracjach? Kiedy będziemy mogli zjeść na mieście? Mamy dobre informacje! Niewykluczone, że restauracje otworzą ogródki gastronomiczne już pod koniec kwietnia. Głos w tej sprawie zabrał rzecznik rządu Piotr Müller. O szczegółach przeczytasz w artykule poniżej.

Na otwarcie restauracji czeka wiele osób spragnionych wybrać się na miasto i zjeść coś dobrego w ulubionym lokalu. Decyzji o możliwości otwarcia restauracji wyczekują również sami właściciele, którzy od wielu miesięcy mogą wydawać posiłki jedynie na wynos. To sprawia, że ich sytuacja finansowa jest bardzo trudna. Wielu restauratorów zbankrutowało. Inni postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i otworzyć się mimo zakazów.

Kiedy otwarcie ogródków w restauracjach? Czy na majówkę pójdziemy do restauracji? Rzecznik rządu Piotr Müller w jednym z wywiadów wyraził nadzieję, że po 18 kwietnia uda się zniwelować część obowiązujących obecnie obostrzeń. - Taki jest cel, aby też nadmiarowo ich nie wprowadzać, jeżeli to nie będzie koniecznie - dodał.

- Liczę, że końcówka kwietnia przyniesie nieco lepsze informacje, to znaczy iż przynajmniej częściowo będzie można przywrócić funkcjonowanie niektórych usług, być może podjąć decyzje dotyczące kwestii usług na powietrzu. To wszystko zależy od tego, jak daleko będzie posunięty program szczepień i jak będzie wyglądała sytuacja, jeżeli chodzi o obłożenie łóżek w szpitalach i respiratorów - mówił Müller.

Przedłużenie obostrzeń i powrót do szkół? Konferencja Adama Niedzielskiego

Dopytywany, czy jest nadzieja na to, że majówkę będzie można spędzić w ogródkach restauracyjnych, rzecznik rządu odpowiedział, że nie wyklucza takiego wariantu. - Ale wolę zaniżać oczekiwania, ponieważ ten rok wydarzeń związanych z epidemią nauczył nas naprawdę dużej pokory, jeżeli chodzi o oczekiwania - dodał.

Müller wyraził też nadzieję, że w przyszłym tygodniu możliwe będzie ogłoszenie decyzji dotyczących żłobków, przedszkoli i "być może" też innych usług.

Przypomnijmy, że obowiązujące obostrzenia zostały przedłużone do 18 kwietnia. W tym czasie zamknięte pozostają m.in. sklepy budowlane, galerie handlowe, salony kosmetyczne i fryzjerskie, hotele, siłownie, ale też żłobki i przedszkola. W sklepach i kościołach natomiast obowiązują większe limity osób. Więcej o tym przeczytasz także w artykule: Do kiedy potrwa lockdown w Polsce? Minister Zdrowia poinformował o planach na konferencji [7.04.]

Sonda
Koronawirus. Czy uważasz, że restauracje w Polsce powinny już zostać otwarte?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze