Kiedy jest Dzień Mężczyzn 2022? Czym różni się od Dnia Chłopaka?

i

Autor: pexels.com Kiedy jest Dzień Mężczyzn 2022? Czym różni się od Dnia Chłopaka?

Kiedy jest Dzień Mężczyzn 2022? Czym różni się od Dnia Chłopaka?

2022-03-09 7:35

Kiedy jest Dzień Mężczyzn 2022? W Polsce Dzień Mężczyzn nie jest obchodzony tak hucznie jak Dzień Kobiet, ale z roku na rok jego popularność rośnie. To doskonała okazja do tego, by docenić swoich mężów, partnerów, przyjaciół czy znajomych i wręczyć im drobny upominek lub złożyć życzenia. Kiedy wypada Dzień Mężczyzn, skąd wzięło się to święto i czym różni się od Dnia Chłopaka – wszystkiego dowiesz się w artykule poniżej.

Spis treści

  1. Kiedy wypada Dzień Mężczyzn 2022?
  2. Dzień Mężczyzn - skąd wzięło się to święto?
  3. Dzień Mężczyzn a Dzień Chłopaka - czym się różnią?

Kiedy wypada Dzień Mężczyzn 2022?

W marcu swoje święto obchodzą nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Dzień Mężczyzn obchodzony jest w Polsce 10 marca - w tym roku będzie to czwartek. Termin ten nie jest przypadkowy. Obchody Dnia Mężczyzn 10 marca są związane ze wspomnieniem 40 Świętych Męczenników z Sebasty, rzymskich legionistów skazanych na śmierć za odmowę wyrzeczenia się chrześcijaństwa w 320 roku.

Dzień Mężczyzn - skąd wzięło się to święto?

Dzień Mężczyzn został zapoczątkowany w Trynidadzie i Tobago 19 marca 1999 roku przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ingeborg Breines, przemawiająca w imieniu UNESCO, uznała, że to dobra inicjatywa, która symbolizuje równowagę płci.

Na świecie Międzynarodowy Dzień Mężczyzn obchodzony jest oficjalnie 19 listopada. Jednak w różnych krajach można spotkać się z takimi terminami obchodów jak: 23 lutego (m.in. Rosja, Białoruś), 9 marca (Rumunia), 16 marca (Bułgaria), 15 lipca (Brazylia), 9 września (Norwegia).

Paulina Krupińska szczerze o relacji z Damianem Michałowskim. Czy zdarzają się zgrzyty?

Dzień Mężczyzn a Dzień Chłopaka - czym się różnią?

W Polsce prócz Dnia Mężczyzn obchodzony jest również Dzień Chłopaka. Czym się różnią? Dzień Chłopaka jest popularniejszym świętem. Wypada 30 września, a nie tak jak Dzień Mężczyzn - 10 marca. Ponadto Dzień Chłopaka dotyczy przede wszystkim nastolatków, a Dzień Mężczyzn dorosłych panów. Co nie oznacza, że należy tego ściśle przestrzegać. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nastolatkowie obchodzili swoje święto w Dniu Mężczyzn, a dorośli panowie w Dniu Chłopaka.