Cela więzienna

i

Autor: Jobs For Felons Hub flickr.com Cela więzienna

Przedłużenie aresztu dla znanego YouTubera - ma zarzut znęcania się nad osoba niepełnosprawną intelektualnie

2021-06-16 9:59

Znany YouTuber posiedzi w areszcie dłużej. Za kratkami miał spędzić dwa miesiące. Sad zdecydował jednak, że tymczasowa odsiadka Kamerzysty zostanie wydłużona. Wciąż trwa śledztwo w jego sprawie. Więcej szczegółów znajdziecie w naszym artykule.

Znany YouTuber ze Szczecina znany był w internecie jako Kamerzysta. Do aresztu trafił w kwietniu. Powodem tymczasowego osadzenia w zakładzie karnym była sprawa znęcania się nad 18-latkiem z niepełnosprawnością intelektualną. Na jednym z filmów zamieszczonych na kanale Kamerzysty, YouTuber wraz ze swoimi towarzyszami nakłaniają 18-latka do wykonywania różnych upokarzających i niebezpiecznych zadań, takich jak zjadanie odchodów czy rozbijanie głową cegieł. Ekipa Kamerzysty obiecywała mu za to 10 tysięcy złotych. Nagranie szybko zostało zgłoszone i usunięte. Wkrótce po tym YouTuberom postawiono zarzuty. Sam kamerzysta tłumaczył się później, że nie wiedział o niepełnosprawności 18-latka, a wszystkie zadania były wyreżyserowane. Na niekorzyść YouTubera działają jednak zeznania pokrzywdzonego i argumenty obrońcy ofiary, który twierdzi, że cała sprawa i związane z nią przesłuchania stanowią dla jego klienta ciężkie, stresujące przeżycie.

Nastolatek uciekał pod osłoną nocy

Jak długo Kamerzysta zostanie w areszcie?

Przedłużenie aresztu dla Kamerzysty to decyzja podjęta z uwagi na prawdopodobieństwo jego wpływania na przebieg śledztwa na wolności. Tomasz Szaj z Sądu Okręgowego w Szczecinie w rozmowie z TVP Szczecin powiedział:

Sąd dalej uznaje, że zachodzi duże prawdopodobieństwo popełnienia tego czynu przez podejrzanego, jak również, że dalej na wolności mógłby wpływać na postępowanie karne, nakłaniać świadków do zmiany zeznań i generalnie bezprawnie wpływać na umniejszenie swojej odpowiedzialności karnej.

Jak długo Kamerzysta posiedzi w areszcie? Początkowo Łukasz W. miał wyjść na wolność po miesiącu. 15 maja sąd przedłużył areszt o miesiąc. W połowie czerwca ponownie wydłużono odsiadkę. Areszt YouTubera potrwa do 15 lipca. Kamerzyście i jego towarzyszom (objętym dozorem policyjnym) grozi 8 lat pozbawienia wolności.