Jarmark Bożonarodzeniowy

i

Autor: Canva Pro

ŚWIĘTA

Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce lepsze od niemieckich? Światowe rankingi doceniły jarmark we Wrocławiu i Krakowie

2023-12-05 21:21

Polskie jarmarki bożonarodzeniowe w ostatnich latach mocno awansowały w międzynarodowych rankingach. Te w Krakowie i Wrocławiu zazwyczaj plasują się wyżej niż jarmarki w Niemczech. Kiedyś niemieckie wzorce były inspiracją, teraz "uczeń najwyraźniej przerósł mistrza", pisze portal stacji MDR.

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce

Światowe rankingi doceniły jarmarki bożonarodzeniowe organizowane w Polsce. Chodzi głównie o te, które odbywają się w Krakowie i we Wrocławiu.

Jak zauważa portal MDR: niezależnie od tego, czy rankingi opracowywane są przez amerykański kanał telewizyjny CNN, Tripadvisor, brytyjski Christmas Tree World czy dziennik "The Times": jarmarki bożonarodzeniowe w Krakowie i Wrocławiu znajdują się wysoko w większości zestawień. Z reguły plasują się też wyżej niż jarmarki w Niemczech.

Te dwa miasta na południu Polski, oddalone od siebie o około 300 kilometrów i już bardzo atrakcyjne dla miłośników city breaków, stają się obecnie obowiązkowymi punktami na mapie zimowych podróży" informuje portal.

Jarmarki bożonarodzeniowe to w Polsce stosunkowa nowość. Wcześniej znane były głownie imprezy świąteczne organizowane w Niemczech i w Czechach, ale stamtąd ta niezwykła tradycja dotarła również do nas.

Gdy około 20-30 lat temu odbywały się w Polsce pierwsze jarmarki bożonarodzeniowe, niemieckie wzorce były inspiracją. Ale w międzyczasie uczeń najwyraźniej przerósł mistrza" pisze portal MDR.

Jarmarki bożonarodzeniowe przyciągają tysiące mieszkańców

Jakie są atuty polskich jarmarków bożonarodzeniowych?

"Malownicza sceneria to tylko jeden z powodów, dla których jarmarki plasują się wysoko w międzynarodowych rankingach. Warto również podkreślić dobrą jakość i różnorodność oferowanych towarów" podkreśla portal. "Odwiedzający mogą cieszyć się nie tylko produktami kulinarnymi z Polski, ponieważ wystawcy pochodzą również ze Słowacji, Litwy i Węgier. Ich produkty mają pewien egzotyczny posmak, szczególnie dla odwiedzających z Europy Zachodniej".

Ważne są tutaj także ceny, które w porównaniu z resztą krajów Unii Europejskiej wydają się bardzo przystępne. Chodzi zresztą nie tylko o ceny produktów oferowanych na jarmarkach, ale także o koszty zakwaterowania.

Kolejnym czynnikiem jest poczucie bezpieczeństwa. W końcu Polska jest krajem, który nie został jeszcze dotknięty atakami terrorystycznymi" czytamy.

Jarmarki Bożonarodzeniowe to wyjątkowe miejsca - na świątecznych straganach można kupić wyjątkowe, świąteczne potrawy, ozdoby i rękodzieło. Nie brakuje grzanego wina i rozgrzewającej czekolady. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Jedyny jarmark świąteczny na moście w Polsce dalej zachwyca. A jakie są ceny atrakcji i przysmaków?

Sonda
Lubisz jarmarki bożonarodzeniowe?
Magia świąt opanowała miasto! Byliśmy na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym