szczepienie przeciwko Covid

i

Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Izrael wprowadza czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID

Czwarta dawka szczepionki przeciwko COVID zatwierdzona. Wprowadza ją pierwszy kraj

2021-12-22 8:26

Premier Izraela Naftali Benet ogłosił we wtorek, po konsultacji z panelem ekspertów medycznych, że wszyscy Izraelczycy w wieku powyżej 60 lat, personel medyczny oraz osoby z obniżoną odpornością, będą mieli prawo do czwartej dawki szczepionki przeciwko Covid-19.

Izrael zatwierdził czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID. Kto ją otrzyma w pierwszej kolejności?

Obywatele Izraela jako pierwsi na świecie otrzymali trzecią dawkę szczepionki przeciwko Covid-19, będziemy w czołówce także z czwartą dawką – napisał w komunikacie prasowym izraelski premier, wzywając jednocześnie tych, którzy spełniają te kryteria, do zaszczepienia się. - Moje przesłanie brzmi – nie trać czasu, idź się zaszczepić - zaapelował.

Według premiera decyzja panelu ekspertów ds. pandemii o zatwierdzeniu czwartej dawki jest "doskonałą wiadomością, która pomoże nam przejść przez falę wariantu Omikron, przytłaczającą świat".

Drogo na wrocławskim jarmarku.

Czwartą dawkę będzie można podawać co najmniej cztery miesiące po trzeciej - poinformowało w oświadczeniu ministerstwo zdrowia Izraela.

We wtorek w Izraelu potwierdzono śmierć pierwszej osoby, zakażonej wariantem Omikron. Centrum Medyczne Soroka w Beer Szebie wyjaśniło jednak, że zmarły pacjent, mający 60 lat, cierpiał na szereg poważnych wcześniej istniejących schorzeń.

Mężczyzna zmarł dwa tygodnie po przyjęciu na oddział koronawirusowy. W oświadczeniu szpitalnym stwierdzono, że "Jego zachorowalność wynikała głównie z wcześniejszych chorób, a nie z infekcji dróg oddechowych, wywołanych przez koronawirusa". (PAP)

Sonda
Czy przedszkola powinny zostać zamknięte przez wariant Omikron koronawirusa?