FIFA zapłaci gigantyczne odszkodowanie. Sędziowie robili to na każdym meczu!

2021-10-28 20:26

FIFA musi zapłacić! Chodzi o gigantyczne odszkodowanie. Sprawa dotyczy sędziów piłkarskich z całego świata i ich zachowania podczas meczu. Robili to na niemal każdym spotkaniu! O jaką kwotę chodzi?

FIFA zapłaci gigantyczną karę!

Sąd stanowy w Rio de Janeiro nakazał władzom Światowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) wypłatę odszkodowania obywatelowi tego kraju, który pod koniec dekady lat 90. wymyślił spray używany współcześnie przez sędziów piłkarskich na całym świecie.

W cytowanym przez portal “O Globo” orzeczeniu trzyosobowy skład sędziowski wskazał, że FIFA świadomie i ze złą wolą zignorowała żądania Heine'go Allemagne dotyczące praw do opracowanego przez niego sprayu. Sąd nie wskazał, na jaką kwotę władze FIFA powinny zadośćuczynić brazylijskiemu wynalazcy. Sprecyzowały tylko, że suma ta powinna zostać w przyszłości ustalona w innym werdykcie.

Gigantyczna kwota

“O Globo” przypomina, że skarżący światową federację piłkarską mężczyzna w pozwie napisał, że domaga się “zwrotu kosztów moralnych”, które oszacował na 50 mln brazylijskich reali, czyli ponad 7 mln euro.

Czytaj także: Paulo Sousa z koronawirusem? Pozytywny wynik testu i szczególne objawy

Portal przypomniał, że środowy werdykt sądu stanowego jest odwołaniem Allemagne od decyzji sądu pierwszej instancji z lipca 2020 r., w którym prowadząca proces sędzia stwierdziła, że FIFA nie naruszyła przepisów dotyczących patentów.

W kwietniu br. Sąd Najwyższy Brazylii zatwierdził apelację pozywającego FIFA mężczyzny, kierując sprawę do sądu stanowego w Rio de Janeiro.

Brazylijski portal zamieścił w czwartek zdjęcia Allemagne z arbitrami piłkarskimi z niższych lig, którzy już w 2000 r. korzystali z jego wynalazku m.in. do oznaczania na murawie miejsca, w którym powinien być ustawiony mur przy rzucie wolnym

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Francja, Niemcy czy Rosja? Są zbyt potężni, aby zdobyć 10/10!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego - który kraj ma największą powierzchnię?
Szczęsny przyłapany z papierosem. Co Sousa na to?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze