Do Polski dotarło polarne powietrze. IMGW wydało ostrzeżenia. Nawet 17 stopni mrozu!

2022-03-10 19:31
Do Polski dotarło polarne powietrze. IMGW wydało ostrzeżenia. Nawet 15 stopni mrozu!
Autor: Unsplash - Kate Shash Do Polski dotarło polarne powietrze. IMGW wydało ostrzeżenia. Nawet 15 stopni mrozu!

Przed nami niezwykle mroźna noc. Wszystko przez polarne powietrze, które zaczęło napływać do Polski. Jak informują synoptycy, na północnym wschodzie temperatura spadnie do minus 12 stopni Celsjusza, a na Podhalu nawet do minus 17 stopni Celsjusza. Dla południowego regionu IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia.

W czwartek do Polski napływać zaczęło chłodne i suche powietrze polarne. Jak informuje Polską Agencję Prasową Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW-PIB, w nocy strefa chłodu obejmie obszar Polski południowej, a brak chmur spowoduje, że spadki temperatur będą odczuwalne w całym kraju.

Temperatura minimalna spadnie do -17 stopni w rejonach podgórskich. Na wschodzie i północnym wschodzie -12 stopni Celsjusza, w centrum kraju -7 stopni, zaś na Wybrzeżu -1 stopień.

 Wiatr będzie słaby, z kierunków wschodnich. Na zachodzie i Wybrzeżu umiarkowany, czasem porywisty. W zachodniej części kraju mogą się tworzyć marznące mgły ograniczające widoczność do 300 metrów.

"Kąpiący się zimą" Olsztyn – Pomagamy Ukrainie

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze