Co daje lepszy kopniak energii od KAWY?! To elektryzujące odkrycie!

2021-09-29 10:50
Co działa lepiej od kawy?
Autor: Canva Co działa lepiej od kawy?

Większość z nas nie wyobraża sobie poranku bez wypicia porannej kawy. A gdyby tak zaryzykować zastosowanie trochę innego pomysłu na poranne otrzeźwienie umysłu. Amerykańscy naukowcy już testują na żołnierzach pewien kontrowersyjny pomysł na „kopniak energii”, który ma zastąpić kawę.

Elektrowstrząsy nowym hitem na poranne orzeźwienie?

Bynajmniej nie zachęcamy was do wkładania teraz czegoś metalowego do kontaktu, by sprawdzić, czy ten sposób działa. Rozwiązanie testowane przez amerykańskich naukowców polega na stymulowaniu odpowiedniej części mózgu DELIKATNYMI impulsami elektrycznymi, których w gniazdku ich nie znajdziecie. Na testy tego rozwiązania zgłosiło się czterdziestu ochotników z US Air Force. Żołnierze poddani zostali innowacyjnemu projektowi, który ma im pomóc walczyć ze zmęczeniem w warunkach bojowych. Rozwiązanie to polega na stymulacji elektrycznej nerwu błędnego. Wstępne wyniki okazały się być bardzo obiecujące. Jest coraz więcej dowodów na to, że to właśnie ten nerw uruchamia części mózgu zaangażowane w świadomość. Naukowcy z firmy Infoscitex odkryli natomiast, że stymulowanie go pomogło uczestnikom eksperymentu, pozbawionym snu, zachować lepszą koncentrację, a także zdolność do wielozadaniowości. Na czym polegał test? Uczestnicy badania nie spali przez 34 godziny, regularnie sprawdzając swoją czujność. Pierwszy raz zostali przebadani po około 10 godzinach, a następnie – po trzech godzinach – stymulowano ich nerwy błędne. Łącznie odbyło się 7 rund testów. W badaniu zastosowano łagodne prądy elektryczne (lub placebo), które pobudzały nerw błędny. Do stymulacji użyto impulsów o częstotliwości 25 Hz (cztery razy po dwie minuty) przy użyciu urządzenia zatwierdzonego przez Agencję Żywności i Leków (FDA) do samodzielnego leczenia migreny i klasterowych bóli głowy. Według spostrzeżeń lekarzy największa różnica u badanych pojawiła się 12 godzin po stymulacji, kiedy ci, którzy otrzymali placebo, osiągnęli wynik 15 procent poniżej normy, podczas gdy osoby z grupy badawczej (poddanej terapii) – tylko 5 procent. Obie grupy zostały po badaniu poproszone ocenę tego, jak bardzo są zmęczone. Wyszło na to, że osoby poddane elektrowstrząsom zgłaszały znacznie mniejsze zmęczenie. Jesteście zainteresowani małym kopniakiem prądu z rana zamiast kawy?

Sedno Sprawy - Adam Niedzielski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze