Będzie jedna ładowarka dla wszystkich komórek! Od kiedy zmiana?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Będzie jedna ładowarka dla wszystkich komórek! Od kiedy zmiana?

Będzie jedna ładowarka dla wszystkich komórek! Od kiedy zmiana?

2022-06-07 16:34

Jeden typ ładowarki dla wszystkich telefonów w Europie! Ma być taniej i ekologicznie, dlatego już nie długo do wszystkich komórek, tabletów czy aparatów fotograficznych będzie pasował jeden kabel. Negocjatorzy Rady UE i Parlamentu Europejskiego właśnie podjęli decyzję. Od kiedy zmiany wchodzą w życie? Jaki typ ładowarki będzie obowiązywał w UE?

Spis treści

  1. Jedna ładowarka w całej Europie: Jaka?
  2. Ładowarka USB typu C: Od kiedy?
  3. Dlaczego UE wprowadza jeden typ ładowarki [USB-C]?

Negocjatorzy Rady UE i Parlamentu Europejskiego porozumieli się we wtorek w sprawi wprowadzenia jednolitego wejścia do ładowarek w telefonach komórkowych, tabletach i aparatach fotograficznych.

Jedna ładowarka w całej Europie: Jaka?

Zgodnie z decyzją Unii Europejskiej, będzie obowiązywał jeden typ ładowarki - USB typu C. Oznacza to m.in., że Apple będzie musiał zmienić złącze w iPhone'ach sprzedawanych w Unii Europejskiej.

Ładowarka USB typu C: Od kiedy?

Ładowarka USB typu C będzie obowiązywała dla wszystkich:

  • telefonów komórkowych,
  • tabletów
  • i aparatów fotograficznych w UE.

Producenci mają czas na zmiany do 2024 roku.

Czytaj także: OGROMNE zmiany w sklepach. Rząd wprowadza system kaucyjny

Dlaczego UE wprowadza jeden typ ładowarki [USB-C]?

- Negocjatorzy Parlamentu i Rady ustalili wstępne porozumienie w sprawie zmienionej dyrektywy w sprawie urządzeń radiowych ustanawia jedno rozwiązanie do ładowania niektórych urządzeń elektronicznych. Ustawa ta jest częścią szerszych wysiłków UE na rzecz uczynienia produktów w UE bardziej zrównoważonymi, zmniejszenia ilości odpadów elektronicznych i ułatwienia życia konsumentom - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Parlament Europejski.

Po wakacyjnej przerwie Parlament i Rada UE będą musiały formalnie zatwierdzić umowę, zanim zostanie ona opublikowana w Dzienniku Urzędowym UE. Wejdzie w życie 20 dni po publikacji, a jej postanowienia zaczną obowiązywać po 24 miesiącach. Nowe przepisy nie będą miały zastosowania do produktów, wprowadzonych na rynek przed wejściem przepisów w życie.

TAK WYGLĄDA LUKSUSOWE ŻYCIE EKIPY FRIZA | ESKA XD - Radio Eska #50

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE