Andrzej Duda miał niemiłe powitanie w Kanadzie

i

Autor: PAP

Wiadomości

Andrzej Duda miał niemiłe powitanie w Kanadzie. Do sieci trafiły nagrania

2024-04-22 19:30

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w niedzielę z Polonią w kanadyjskim Edmonton. Zanim jednak doszło do spotkania, przed Domem Polskim zebrała się grupa przeciwników prezydenta. Zgromadzeni mieli transparenty i tęczowe flagi. Wykrzykiwali nieprzychylne prezydentowi słowa. Do sieci trafiły nagrania.

Ponad milionowa Polonia w Kanadzie stanowi dziś ważną część społeczeństwa kanadyjskiego; nie tylko wy pamiętacie o swojej ojczyźnie, ale Polska pamięta też o was – mówił na spotkaniu z Polonią w Edmonton prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wskazywał, że wiele osiągnięć na arenie międzynarodowej nie byłoby możliwych, gdyby nie Polacy mieszkający poza granicami i ich wsparcie. "Dziękuję za wsparcie, które Polska od państwa otrzymywała w tych trudnych czasach i potem, kiedy staraliśmy się o to, by stać się częścią wielkich wspólnot międzynarodowych, takich jak NATO" - dodał prezydent.

Podkreślił, że ponad milionowa Polonia w Kanadzie stanowi dziś ważną część społeczeństwa kanadyjskiego. Docenił też znaczenie Polaków mieszkających w tym kraju i ich wpływy. Jak mówił, świadczy o nich m.in. ustanowienie przez władze w Kanadzie maja miesiącem polskiego dziedzictwa.

Zanim jednak doszło do spotkania, przed Domem Polskim w Edmonton zebrała się grupa przeciwników prezydenta. Zgromadzeni mieli transparenty i tęczowe flagi. Wykrzykiwali też nieprzychylne prezydentowi słowa. Do sieci trafiły nagrania.

Andrzej Duda w USA zapowiada spotkanie z Donaldem Trumpem. "Zaprosił mnie do domu"