Lotnisko

i

Autor: Pixabay.com Lotnisko Schiphol w Amsterdamie

WIELKA AWANTURA w samolocie! Ośmiu Polaków usuniętych z pokładu. Nie chcieli założyć maseczek!

2021-11-08 9:57

Skandal na pokładzie samolotu w Amsterdamie. Ośmiu Polaków zostało wyprowadzonych z maszyny po tym, gdy wdali się w awanturę z załogą. Poszło o nakaz noszenia maseczek. Interweniowała policja. Niepokorni pasażerowie dostali po kieszeni i spóźnili się na inny samolot. Jednak czekać ich mogą jeszcze poważniejsze konsekwencje.

Do budzących zażenowanie scen doszło w niedzielę, 7 listopada, na pokładzie samolotu, który przyleciał z Polski na amsterdamskie lotnisko Schiphol. O zdarzeniu poinformowała na Twitterze holenderska Królewska Żandarmeria Wojskowa.

- Podczas lotu z Polski, 8 mężczyzn zostało usuniętych z samolotu przez policję ponieważ byli uciążliwi dla załogi i pasażerów - czytamy. - Nie chcieli między innymi zakładać maseczek. W rezultacie spóźnili się na lot z przesiadką i będą musieli zapłacić grzywnę.

Jak podają holenderskie media, poza odmową założenia maseczek, Polacy nie chcieli również zająć miejsc po wylądowaniu i zablokowali korytarz. Przez to inni pasażerowie nie mogli wysiąść z maszyny.

Poza grzywną i przegapioną przesiadką, pasażerom z Polski grozić mogą także dalsze konsekwencje. Sprawie przygląda się bowiem holenderska prokuratura.

Lokalne media i służby nie podają informacji, do jakich linii należał samolot, ani skąd dokładnie leciał. Jednak polskim dziennikarzom udało się ustalić, że to godne pożałowania zajście miało miejsce na pokładzie jednej z dwóch maszyn linii KLM, będących wówczas na Schipholu. Jedna z nich przyleciała z Krakowa, natomiast druga - z Warszawy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #035 - SQUID GAME, FAME MMA 12, MIŁOŚĆ W CZASACH WOJNY, WIEDŹMIN: SEZON 2
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE