Pył

i

Autor: Canva.com

Żółty pył na samochodach i oknach - co to jest? Skąd się wziął?

2020-05-15 11:47

Wiosna nadeszła już w pełni. Coraz częściej możemy cieszyć się ciepłymi dniami, a dzięki zmianom w obostrzeniach, znów odwiedzamy parki i lasy. Podczas porządków nie trudno zauważyć, że na naszych oknach i samochodach pojawił się dziwny, żółty pyłek. Skąd się wziął i co to takiego? Dowiedzcie się już teraz na ESKA.pl Warszawa!

Żółty pył - co to jest? Pojawił się na samochodach i oknach mieszkańców miast z całego kraju. Chociaż to nie pierwszy raz, gdy widzimy podobny osad, to może on niepokoić zwłaszcza tych, którzy mają skłonności do alergii. Co to jest? Czy jest szkodliwy? Uspokajamy! W taki sposób pylą drzewa iglaste, a szczególnie sosny. Usunąć możemy go przy pomocy wody z mydłem lub płynem. Warto jednak odczekać klika dni, bo może osadzić się ponownie.

Żółty pył na samochodach - czy uczula?

Pyłek sosny może uczulać, a w szczególności przeszkadza on alergikom. Wdychanie go w nadmiarze może powodować podrażnienie błon śluzowych nosa. Objawy to: łzawienie oczu, kaszel i katar sienny. Z pomocą przyjdzie nam wapno - rozpuszczalne lub w tabletkach. Sosna pyli od połowy maja, a kończy do połowy czerwca.

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE