Zielona Linia uruchamia nową usługę. Skorzystają osoby z niepełnosprawnościami

i

Autor: Zielona Linia Zielona Linia uruchamia nową usługę. Skorzystają osoby z niepełnosprawnościami

Zielona Linia uruchamia nową usługę. Skorzystają osoby z niepełnosprawnościami

2022-08-04 11:21

Zielona Linia uruchamia nową usługę. Od 1 sierpnia możliwe jest uzyskanie pomocy także w polskim języku migowym. Osoby niesłyszące lub słabosłyszące będą mogły uzyskać w ten sposób informacje dotyczące rynku pracy. W jaki sposób odbywają się konsultacje?

Zielona Linia uruchamia nowy kanał wsparcia. Do tej pory z pomocy konsultanta można było korzystać za pośrednictwem telefonu,czatu czy e-maila. Od 1 sierpnia wprowadzono nową możliwość dla osób niesłyszących lub słabosłyszących, które posługują się polskim językiem migowym.

Czytaj także: Muzyka, teatr i taniec. Wszystko to w najbliższym miesiącu znajdziecie w Arkadach Kubickiego!

Jak skorzystać z usługi?

Są dwa sposoby na wykorzystanie komunikacji w języku migowym:

  • Można porozmawiać z konsultantem Zielonej Linii, który zna język migowy, przez internet. Połączenie jest możliwe z dowolnego miejsca i nie wymaga wizyty w urzędzie pracy.
  • Jeżeli podczas wizyty w urzędzie pracy potrzebny będzie tłumacz języka migowego, pracownik urzędu pracy połączy się z konsultantem, który będzie tłumaczył rozmowę na język migowy.

Do połączenia z konsultantem Zielonej Linii potrzebny będzie:

  • komputer lub telefon z kamerą i funkcją wideo,
  • dostęp do Internetu,
  • dostęp do aplikacji Microsoft Teams.

W celu nawiązania połączenia video z konsultantem, należy kliknąć w grafikę „Połącz z konsultantem”. W przypadku przeglądarki Chrome lub Edge istnieje możliwość rozpoczęcia rozmowy od razu z pracownikiem Zielonej Linii. W dymku aktywnej karty przeglądarki pojawi się informacja o zgodzie na udostępnienie kamery i mikrofonu. W przypadku korzystania z innych przeglądarek, zostaniemy przekierowani do pobrania, a następnie instalacji oprogramowania MS Teams na urządzeniu, z którego korzystamy. Szczegółowe instrukcje znajdziesz >>TUTAJ<<.

Czytaj także: WUM ogłosił wyjątkowy przełom. Specjaliści w nowatorski sposób pomogli 10-latce

Jak działa Zielona Linia?

Dzięki komunikacji w języku migowym każda osoba zainteresowaną tą formą kontaktu uzyska potrzebne informacje dotyczące rynku pracy oraz usług powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy. Dodatkowo, nowa forma kontaktu Zielonej Linii umożliwi komunikację w języku migowym z pracownikami urzędów pracy na miejscu w urzędzie.

Będziesz płacić abonament za klimę w samochodzie! | ESKA XD - Prosto z salonu #54
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE