Zdejmujemy maseczki! Obowiązek zakrywania ust i nosa zniesiony. Od kiedy? Nowe zasady bezpieczeństwa w Polsce ogłoszone!

2020-05-27 11:32
Zdejmujemy maseczki! Obowiązek zakrywania ust i nosa zniesiony. Od kiedy? Nowe zasady bezpieczeństwa w Polsce ogłoszone!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Zdejmujemy maseczki! Obowiązek zakrywania ust i nosa zostanie zniesiony w niektórych przypadkach. Kiedy będziemy mogli odetchnąć? Informacja pojawiła się podczas konferencji prasowej 27 maja 2020. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił kolejny etap odmrażania gospodarki. Co jeszcze się zmieni? Sprawdźcie na ESKA.pl Warszawa

Spis treści

 1. Obowiązek zakrywania ust i nosa zniesiony. Od kiedy? Nowe zasady bezpieczeństwa w Polsce
 2. IV etap odmrażania gospodarki - co jeszcze się zmienia?
 3. Wesela w Polsce - ile osób możemy zaprosić?

Zdejmujemy maseczki! Obowiązek zakrywania ust i nosa zniesiony. To dobra informacja dla wszystkich, którzy mieli uczucie duszności podczas ich noszenia lub też drażniło ich, że tak wiele osób nie przestrzega zasad. Premier i Minister Zdrowia poinformowali na konferencji prasowej 27 maja, że będziemy mogli w pełni odetchnąć w ciągu najbliższych dni. Dotyczy to jednak jedynie przestrzeni na wolnym powietrzu. Wciąż obowiązują również zasady takie jak zachowanie 2 metrów odległości od osób obcych. Na spacer wychodzić powinniśmy jedynie z członkami rodziny lub osobami z którymi mieszkamy.

Obowiązek zakrywania ust i nosa zniesiony. Od kiedy? Nowe zasady bezpieczeństwa w Polsce

Obowiązek zakrywania ust i nosa pozostanie jedynie w miejscach publicznych, które znajdują się pod zadaszeniem. Dotyczy to między innymi sklepów, galerii handlowych, siłowni czy kin. Odetchnąć będziemy mogli na świeżmy powietrzu - w parkach, ogrodach zoologicznych czy na spacerze z psem. Od kiedy nowe zasady bezpieczeństwa w Polsce wejdą w życie? 

Maseczki zdjąć będziemy mogli od soboty 30 maja.

IV etap odmrażania gospodarki - co jeszcze się zmienia?

30 maja w życie wejdą również kolejne zmiany, które mają na celu odmrożenia gospodarki w trakcie epidemii koronawirusa.

 • w sklepach znikną ograniczenia ilości osób w skelpie
 • w restauracjach znikną ograniczenia ilości osób w sklepie
 • zniesiony jest limit wiernych w kościołach
 • otwarte kina od 6 czerwca
 • otwarte teatry od 6 czerwca
 • solaria, salony masażu, siłownie, baseny, parki rozrywki czynne od 6 czerwca
 • zgromadzenia publiczne dopuszczone do 150 osób
 • wesela od 6 czerwca z limitem do 150 osób

Rozbita zorganizowana grupa przestępcza oszukująca metodą „na BLIK”

Wesela w Polsce - ile osób możemy zaprosić?

W związku z epidemią koronawirusa wiele par musiało zrezygnować ze swoich planów. Co jednak z tymi, którzy planowali uroczystości na letnie miesiące? W weselach uczestniczyć będzie mogło do 150 osób. Zasady wchodzą w życie 6 czerwca.

Wesela w Polsce 2020 - ile osób może być na weselu? Czy można zaprosić znajomych? [ZASADY]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE