Wyszków: 23-latek potrącił trzy osoby na przejściu dla pieszych i uciekł

2022-08-10 10:43

Pijany 23-latek potrącił na przejściu dla pieszych trzy osoby i uciekł z miejsca zdarzania! Poszkodowani trafili do szpitala, stan jednego z nich jest ciężki. Młody mężczyzna porzucił rozbitego forda. Został zatrzymany już po kilku godzinach, grozi mu do 12 lat więzienia. Policja opublikowała wstrząsające wideo z potrącenia.

Do dramatu doszło w nocy z soboty na niedzielę na wyraźnie oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Kościuszki w Wyszkowie.

Wyszków: potrącenie na przejściu dla pieszych

Tuż przed godz. 3 w czteroosobową grupę wjechał rozpędzony ford. Siła uderzenia była na tyle duża, że 37-letni mężczyzna został wyrzucony w powietrze, po czym upadł na asfalt - jego stan jest określany jako ciężki. Do szpitala trafiła także 38-letnia kobieta i 30-latek.

Kierowca uciekł z miejsca wypadku. Jak podkreślają policjanci, początkowo nieznana była marka, ani numer rejestracyjny pojazdu. Świadek, który uniknął potrącenia, zapamiętał jedynie, że był to samochód koloru srebrnego. Do działań natychmiast przystąpili policjanci wszystkich pionów. W ustaleniu pojazdu oraz kierowcy pomógł m.in. miejski monitoring. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania samochodu jak i uciekiniera.

Poszukiwania trwały zaledwie kilka godzin. Porzucone, rozbite auto zostało odnalezione przez policjantów przy ul. Miłej w Wyszkowie. To pomogło również ustalić, kto mógł kierować osobówką, ponieważ mundurowi kilka dni wcześniej legitymowali kierowcę forda.

23-latek trafił do aresztu, grozi mu 12 lat więzienia

Kierowcą okazał się 23-latek, mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. Dzięki zaangażowaniu mundurowych został on zatrzymany już w niedzielę rano. W chwili zatrzymania w jego organizmie było ponad pół promila alkoholu. Tłumaczył on początkowo, że w sobotę wieczorem pił wódkę oraz piwa, a jego auto prawdopodobnie zostało skradzione.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, 23-latek w poniedziałek usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku drogowego będąc w stanie nietrzeźwości, gdzie obrażenia jednego z poszkodowanych stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, a także ucieczki z miejsca wypadku. 23-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. We wtorek Sąd Rejonowy w Wyszkowie przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego, trzymiesięcznego aresztowania.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz surowa kara finansowa.

Poniżej publikujemy wideo z potrącenia pieszych w Wyszkowie. 

Wyszków: 23-latek potrącił grupę ludzi na przejściu dla pieszych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE