McDonald's w Warszawie

i

Autor: Malwina Kossela

Sprawdziliśmy wyjątkowo drogi McDonald's na lotnisku Chopina. Nie obowiązują go promocje

2023-02-26 20:54

McDonald's swoją popularność zbudował w dużej mierze na tym, że w każdej restauracji w Polsce za posiłek płaci się tyle samo. Czy jednak od tej reguły jest wyjątek? Jak się okazuje tak. W lokalu na lotnisku Chopina w Warszawie jest znacznie drożej, a do tego nie obowiązują w nim żadne ogólnopolskie promocje.

McDonald's w Polsce

Produkty w McDonaldzie na lotnisku Chopina są dokładnie takie same, jak w innych McDonaldach w Warszawie - sprawdziliśmy to. Cheeseburger, frytki, lody i kawa - te dania smakują identycznie, jak w innych punktach miasta. Problem w tym, że są stanowczo droższe! Większej ceny nie tłumaczy właściwie nic poza lokalizacją restauracji. Dlaczego kieszenie podróżników cierpią?

McDonald's przyjął się w Polsce na dobre. Wielu z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez tej restauracji fast food. Nawet w święta i inne wyjątkowe okazje lokale tego typu pracują w pocie czoła. 

Ceny w McDonald's na lotnisku Chopina vs. ceny w innych McDonald'sach

McDonald's jako sieciowa restauracja fast food może poszczycić się tym, że w obrębie jednego kraju niemalże we wszystkich jej lokalach produkty i ceny są takie same. Dzięki temu przyzwyczajeni do stałej oferty klienci wiedzą, czego się spodziewać, niezależnie od lokalizacji. Rozczarowanie mogą przeżyć jedynie klienci McDonald's na lotnisku Chopina w Warszawie. Tutaj wydaje się, że nie obowiązują żadne reguły.

Czytaj także: PLL LOT wydały ważny komunikat do pasażerów. Powodem wizyta Joe Bidena

W McDonald's na lotnisku Chopina jest widocznie drożej niż w innych lokalach w mieście. Jakby tego było mało, w miejscu tym nie obowiązują standardowe promocje i bonifikarty. Oczywiście informację o tym znajdziemy na stronach internetowych McDonald's, jednak siła przyzwyczajenia jest silna i na miejscu zapewne nieźle się zdziwimy. Poniżej przedstawiamy zestawienie najbardziej popularnych produktów, które mówi samo za siebie.

  • Cheeseburger: 6,90 zł w McDonald's w Warszawie, 8,90 zł na lotnisku Chopina
  • Mała czarna kawa: 8,50 zł w McDonald's w Warszawie, 11,90 zł na lotnisku Chopina
  • HappyMeal dla dzieci: 16,70 zł w McDonald's w Warszawie, 22,90 zł na lotnisku Chopina
  • Frytki duże: 9,90 zł w McDonald's w Warszawie, 13,90 zł na lotnisku Chopina
  • McWrap klasyczny: 19,20 zł w McDonald's w Warszawie, 25,90 zł na lotnisku Chopina
  • Big Mac: 19,20 zł w McDonald's w Warszawie, 25,90 zł na lotnisku Chopina

Powody drożyzny w McDonaldzie na lotnisku Chopina

Ceny różnią się w przypadku wszystkich pozycji w menu. Można wręcz powiedzieć, że McDonald's na lotnisku Chopina jest pączkiem Magdy Gessler wśród ofert zwykłych cukierni. Dlaczego podróżnicy muszą płacić więcej?

Przede wszystkim McDonald's na lotnisku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, lokal jest zawsze pełen klientów. Mało kto planuje wybrać się na poszukiwanie tańszych przekąsek, nawet mimo wyraźnych różnic w cenach produktów sieci. Wysokie ceny na lotnisku mogą wynikać też z kosztów, jak ponosi lokal mieszczący się na terenie lotniska.

Zakupy w takich punktach zawsze są droższe, niż te robione np. w centrum miasta. Oznacza to, że we wszystkich sklepach na terenie lotniska Chopina jest drożej, a McDonald's wpisuje się w ten trend. Droższy najem lokalu i pewność pozyskania klienta mogą być w tym wypadku kluczem do naszej tajemnicy. Szkoda jednak, że podróże muszą się nam od razu kojarzyć z drożyzną.

Czytaj także: Do kiedy Burger Drwala w ofercie McDonald's? Kanapka znika z oferty

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE