Wybory prezydenckie 2020: Ostateczne wyniki wyborów. Kiedy poznamy nazwisko prezydenta?

2020-07-13 6:43
Kiedy ostateczne wyniki wyborów?
Autor: pixabay.com

Lokale wyborcze zostały zamknięte o 21. Poznaliśmy też sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020. Różnica w głosach była jednak tak niewielka, że jednoznaczne wskazanie zwycięzcy na tę chwilę nie jest możliwe. Kiedy poznamy ostateczne wyniki głosowania? Kto wygrał wybory prezydenckie 2020? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Wybory prezydenckie 2020: Kto został prezydentem?

W II turze wyborów prezydenckich 2020 zmierzyli się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Według wyników sondażu exit poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsat Andrzej Duda uzyskał 50,4 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski uzyskał 49,6 proc. głosów. Należy jednak podkreślić, że Ipsos zaznaczył, że na podstawie przeprowadzonego sondażu nie da się wskazać zwycięzcy wyborów. Margines błędu wynosi 2 punkty procentowe, a różnica poparcia między dwoma kandydatami to 0,8 punktu procentowego.

Czytaj także: Wybory prezydenckie 2020: Minimalna różnica głosów! Kto został prezydentem Polski?

Wybory prezydenckie 2020: Kiedy wyniki wyborów?

Póki co znamy wyłącznie sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020. W niektórych miejscach przed lokalami wyborczymi wciąż gromadzą się tłumy. Taka sytuacja jest m.in. w Splicie w Chorwacji. Osoby, które przyszły do lokalu wyborczego przed godz. 21.00, ale nie zdążyły oddać głosu, wciąż mają możliwość wzięcia udziału w wyborach.

Czytaj także: Wybory prezydenckie 2020: Mamy nowego prezydenta Polski! Kto wygrał II turę wyborów?

Wciąż trwa liczenie głosów. Pierwszą konferencję PKW była zaplanowana na godz. 10.00 w poniedziałek. Możliwe jednak, że odbędzie się ona o innej porze. PKW będzie czekała na protokoły ze wszystkich okręgowych komisji wyborczych. Wtedy zostaną przekazane wstępne informacje dotyczące wyborów.

Kiedy poznamy nazwisko prezydenta Polski?

Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza - możliwe, że ostateczne wyniki wyborów poznamy już w poniedziałek wieczorem. Jednak zakładając mniej optymistyczny scenariusz, nazwisko zwycięzcy wyborów prezydenckich 2020 możemy poznać także dopiero we wtorek wieczorem.

II Tura wyborów: tak głosowali Polacy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.