Wołomin: Impreza skończyła się tragedią. Mężczyzna wbił nóż w szyję kolegi!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Wołomin: Impreza skończyła się tragedią. Mężczyzna wbił nóż w szyję kolegi!

2022-02-08 11:28

Podczas alkoholowej imprezy mężczyźni pokłócili się i pijany 49-latek wbił nóż w szyję 55-latka - ustalili wołomińscy policjanci. Mężczyzna usłyszał już zarzut zabójstwa.

"Pokrzywdzony 55-latek zmarł w wyniku obrażeń ciała odniesionych podczas szarpaniny" - poinformowała sierż. sztab. Monika Kaczyńska z wołomińskiej policji.

 Policjanci ustalili, że między mężczyznami - podczas suto zakrapianej alkoholem biesiady - doszło do kłótni, która przerodziła się w szarpaninę. 49-latek sięgnął po nóż i ugodził nim w szyję 55-latka.

 "Natychmiast na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci. Oprócz zgłaszającego, zastali mężczyznę z widoczną raną kłutą szyi. Pomimo podjętych działań ratowniczych 55-latek zmarł po przewiezieniu do szpitala" - przekazała Kaczyńska.

 Nie udało się ustalić, dlaczego towarzyskie spotkanie miało tak dramatyczny finał. Policjanci dodają jednak, że w chwili zatrzymania sprawca był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał, został przesłuchany. Prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa.

 Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga Katarzyna Skrzeczkowska powiedziała PAP, że podejrzany nie przyznaje się do winy.

 "Będziemy ustalać motyw i wszelkie okoliczności zdarzenia" - dodała.

 Sąd Rejonowy w Wołominie zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcy aresztu tymczasowego. Za popełnione przestępstwo 49-latkowi może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Nowa siedziba kancelarii warszawskiego ratusza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE