Włodzimierz Karpiński

i

Autor: MARCIN SMULCZYNSKI / SUPER EXPRESS

Informacje z ratusza

Włodzimierz Karpiński odwołany ze stanowiska. Nie jest już sekretarzem miasta

2023-03-30 17:36

Rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth przekazała, że Włodzimierz Karpiński jest już formalnie odwołany ze stanowiska sekretarza miasta. Nie zasiada również w radach nadzorczych spółek.

Beuth dodała, że niebawem zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko sekretarza miasta.

Czytaj również: Policzyli, ile razy pozostawiony bagaż paraliżował metro w Warszawie. Zadziwiające dane

Włodzimierz Karpiński odwołany ze stanowiska sekretarza miasta

Włodzimierza Karpińskiego nie ma już na stronie internetowej urzędu miasta oraz miejskiej spółki Metro Warszawskie, w której zasiadał w radzie nadzorczej.

Jednocześnie w czwartek pełnomocnik Karpińskiego mec. Michał Królikowski poinformował PAP rano, że nie dotarła jeszcze do niego dymisja jego klienta.

Włodzimierz Karpiński, były minister skarbu został zatrzymany w śledztwie, w ramach którego na początku lutego został zatrzymany b. wiceminister skarbu Rafał Baniak, a także Artur P., Wojciech S. oraz Waldemar K. Są oni podejrzani o załatwianie wartych 600 mln zł kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie. Karpiński usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie blisko pięciu mln zł. Na początku lutego m.in. podobny zarzut w tym samym śledztwie usłyszał już b. wiceminister skarbu Rafał Baniak. Obydwaj zostali tymczasowo aresztowani.

Budowa Dworca Warszawa Zachodnia
Materiał sponsorowany
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE