metro warszawa

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS

Metro

Policzyli, ile razy pozostawiony bagaż paraliżował metro w Warszawie. Zadziwiające dane

2023-03-30 17:12

Już od 8 kwietnia osoby, które pozostawią bagaż w pojazdach komunikacji miejskiej, na stacji lub przystanku będą musiały zapłacić za swoje roztargnienie. Aż trudno uwierzyć, jak często w zeszłym roku dochodziło do tego typu incydentów, które utrudniały kursowanie metra i angażowały służby, w tym policję.

500 zł mandatu za bagaż pozostawiony w metrze

9 marca Rada Warszawy przyjęła uchwałę w sprawie zmiany przepisów porządkowych obowiązujących w lokalnym transporcie zbiorowym. Nowy regulamin zacznie obowiązywać od 8 kwietnia.

Jeden z dodanych zapisów dokumentu zakłada karanie mandatem do 500 zł za pozostawienie bagażu w pociągu czy stacji metra oraz w tramwaju, autobusie, pociągu Szybkiej Kolei Miejskiej i na przystankach. Podobne sytuacje wielokrotnie paraliżowały już bowiem komunikację w mieście.

Czytaj również: Sprawdzili, ile kosztują bilety komunikacji miejskiej w dużych miastach świata. Jak wypadła Warszawa?

Metro w Warszawie paraliżowane przez pozostawione bagaże

- W 2022 roku odnotowaliśmy aż 143 incydenty polegające na pozostawieniu bagażu bez opieki w pociągach i na stacjach metra. W tym roku do początku marca takich zgłoszeń mieliśmy już 28 – przekazała Anna Bartoń z Metra Warszawskiego. Zakładając, że każdy z tych incydentów miał miejsce innego dnia, metro borykało się z problemami praktycznie co trzeci dzień.

Poza wymienionymi, podobne incydenty zdarzały się w ubiegłym roku w tramwajach (25 przypadków) oraz autobusach (22 przypadki). Największy problem sprawia jednak oczywiście pozostawienie bagażu w metrze. W każdej takiej sytuacji wzywana jest policja, pociągi nie kursują lub kursują znacznie opóźnione, a niektóre stacje muszą być całkowicie zamykane dla pasażerów.

Budowa Dworca Warszawa Zachodnia
Materiał sponsorowany
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE