Wieńce prezydenta Warszawy i klubu KO usunięte z Grobu Nieznanego Żołnierza

2022-08-16 9:09
Grób nieznanego żołnierza
Autor: twitter.com/MichalSzczerba Przełożone wieńce z Grobu Nieznanego Żołnierza

Spod Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie organizatorzy uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy usunęli wieńce złożone przez Rafała Trzaskowskiego i klub Koalicji Obywatelskiej - poinformował w mediach społecznościowych poseł KO Michał Szczerba. Do sprawy odniosło się Ministerstwo Obrony Narodowej.

"Spod Grobu Nieznanego Żołnierza organizatorzy uroczystości z udziałem Andrzeja Dudy o 12.00 usunęli wieńce Rafała Trzaskowskiego i klubu Koalicji Obywatelskiej złożone dziś w godzinach porannych" - zaalarmował na Twitterze poseł KO Michał Szczerba. "Wstyd!" - ocenił, zwracając się do Kancelarii Prezydenta i ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.

O komentarz zapytaliśmy MON.

"W związku z przygotowaniem Grobu Nieznanego Żołnierza do uroczystej odprawy wart, złożone wcześniej na płycie grobu wieńce zostały czasowo przeniesione pod arkady pomnika. Po ceremonii złożenia wieńca od Narodu przez Prezydenta RP, przedstawicieli najwyższych władz państwowych i dowódców Wojska Polskiego oraz zakończeniu uroczystości, wszystkie złożone wcześniej wieńce wróciły na swoje miejsce na płycie GNŻ. Takie działania są standardowo podejmowane ze względu na kwestie bezpieczeństwa najważniejszych osób w państwie uczestniczących w obchodach i potrzeby realizujących transmisje telewizyjne wydarzenia, w trakcie których bardzo często prezentowana jest inskrypcja grobu" - przekazał wydział prasowy CO MON.

W poniedziałek 15 sierpnia na placu Piłsudskiego odbyły się centralne uroczystości związane ze świętem Wojska Polskiego i 102. rocznicą Bitwy Warszawskiej. Wzięli w nich udział m.in. prezydent, marszałek Sejmu, premier i ministrowie.

Wieniec od Prezydenta Trzaskowskiego zdjęty z Grobu Nieznanego Żołnierza podczas pochodów święta Wojska Polskiego.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE