Wielki wybuch w warszawskim mieszkaniu. Przyczyną hulajnoga elektryczna? [ZDJĘCIA]

2022-10-31 11:56
Wielki wybuch w warszawskim mieszkaniu. Przyczyną hulajnoga elektryczna?
Autor: PAP/Rafał Guz Wielki wybuch w warszawskim mieszkaniu. Przyczyną hulajnoga elektryczna?

Wielka eksplozja w mieszkaniu na warszawskim Mokotowie. Silny wybuch wyrwał dwa okna. Możliwe, że przyczyną zdarzenia była hulajnoga elektryczna. Zobacz zdjęcia.

Wybuch na Mokotowie

-Wybuch w bloku na stołecznym Mokotowie był tak silny, że wyrwał dwa okna. Osoba, która zgłaszała zdarzenie informowała, że w mieszkaniu była elektryczna hulajnoga. Przyczyny eksplozji badają biegli – poinformował st. asp. Piotr Rżysko z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Czytaj także: Plaga przestępstw seksualnych w przejazdach na aplikację. Dane z prokuratury

Strażacy otrzymali informację o eksplozji przy ul. Konduktorskiej na Mokotowie ok. godz. 9 w poniedziałek. Wybuch był tak silny, że wyrwał dwa okna, kawałek muru i uszkodził elewację. W mieszkaniu przebywała jedna osoba. "Została poszkodowana. Były to drobne obtarcia, ale karetka zabrała ją do szpitala" – powiedział Rżysko.

Poinformował, że osoba, która zgłaszała na telefon ratunkowy zdarzenie informowała, że w mieszkaniu była elektryczna hulajnoga. Pytany, czy ona mogła być przyczyną wybuchu, odpowiedział, że sprawę badają biegli.

Na miejsce zdarzenia przyjechały cztery zastępy straży pożarnej. "Dodatkowo została zadysponowana grupa poszukiwawczo-ratownicza. Jednak odwołano ją, bo kazało się, że nie jest potrzebna na miejscu".

 Stan bloku po wybuchu zbadał nadzór budowlany. "Nie mamy informacji, że budynek nie nadaje się do zamieszkania" – podkreślił. 

Pytania z "Milionerów" za największą kasę! Wygrałbyś milion złotych? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Co mieści Wielki Łuk Braterstwa w paryskiej dzielnicy La Defense, zwany dwudziestowieczną wersją Łuku Triumfalnego?
Wszystkich Świętych 2022. Warszawiacy ruszyli na cmentarze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE