Wielkanoc 2020: Watykan wydał specjalne zalecenia. Mowa o wrześniu

2020-03-30 18:08
Kiedy wypada Wielkanoc 2020?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Wielkanoc to święto ruchome, które zawsze jest obchodzone w innym terminie. W tym roku Niedziela Wielkanocna przypada w połowie kwietnia. Wiele wskazuje na to, że nie będą to typowe święta. W związku z pandemią koronawirusa Watykan wydał szczególne zalecenia dotyczące Wielkanocy! Dowiesz się więcej czytając Eska Warszawa.

Czy chcesz usłyszeć, jaką pomoc dla przedsiębiorców oferuje rząd w czasie epidemii?

Posłuchaj podcastu oraz wypowiedzi Prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego:

Pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat. W Polsce zamknięto szkoły i uczelnie wyższe. Odwołano wszystkie imprezy masowe. W wielu firmach zezwolono pracownikom na pracę zdalną. Podjęto też decyzję o zamknięciu wszystkich galerii handlowych, a także pubów, barów, restauracji i kasyn. Wierni wielu wyznań dostali dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych. Wydano też specjalne zalecania dotyczące świąt wielkanocnych.

Kiedy jest Wielkanoc?

W tym roku Niedziela Wielkanocna przypada 12 kwietnia. Dla wiernych kościoła katolickiego to najważniejsze święto w roku. Jednak w związku z pandemią Watykan wydał szczególne zalecenia...

- Odprawiana zawsze w Wielki Czwartek rano msza krzyżma świętego może zostać przełożona na późniejszy termin, a podczas wieczornej mszy Wieczerzy Pańskiej tego dnia należy unikać obrzędu umycia nóg - takie są zalecenia Watykanu w związku z epidemią koronawirusa - czytamy.

Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Te bezprecedensowe zalecenia dla wszystkich diecezji wydała w ogłoszonym w piątek dekrecie Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, której prefektem jest kardynał Robert Sarah. Ponadto watykańska kongregacja zdecydowała, że można przenieść na późniejszy termin procesje i wszelkie inne przejawy pobożności Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Wskazała jako możliwą datę 14 i 15 września.

Koronawirus: lista szpitali
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE