Wielka demolka w pociągu pod Warszawą. Zniszczone gabloty informacyjne i wagon

2020-05-08 8:56
Wielka demolka w pociągu pod Warszawą
Autor: Policja.pl

Zdemolowane gabloty informacyjne, wiaty peronowe i wagon pociągu. Policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn. W ustaleniu sprawców pomogły zabezpieczone nagrania z monitoringu. Udostępniliśmy to wideo w dalszej części tekstu na ESKA Warszawa.

PKP Urle

Do zdarzenia doszło 25 marca, ale policja dopiero dziś poinformowała o zdarzeniu. Dwóch mężczyzn zniszczyło wiatę przystanku PKP Urle. Zauważono też uszkodzenie ośmiu gablot informacyjnych. Po przyjeździe na miejsce, funkcjonariusze znaleźli jedynie ślady brunatnej substancji i butelki po piwie. Już wtedy pojawił się trop, że podejrzewani mogli wsiąść do pociągu i odjechać w kierunku Łochowa.

Kolejna stacja

Policjanci zostali poinformowani o podobnym zdarzeniu, do którego miało dojść na stacji PKP Ostrówek Węgrowski, a dodatkowo
w pociągu relacji Małkinia - Warszawa Wileńska doszło do wyrwania pięciu młotków bezpieczeństwa i zbicia szyby bocznej okiennej. To wtedy funkcjonariusze zwrócili się do PKP Koleje Mazowieckie oraz Sekcji Eksploatacji PKP PLK S.A. o zabezpieczenie i przekazanie monitoringu zarówno ze stacji kolejowych na których doszło do uszkodzenia mienia jak również z pociągu.

Wielka demolka w pociągu pod Warszawą

Kto za to odpowiada?

Po analizie zebranego materiału ustalono dwóch podejrzanych - 19-letniego mężczyznę ze Strachówki, u którego w mieszkaniu
zabezpieczono dwa młotki bezpieczeństwa pochodzące z pociągu, a także 20-letniego mieszkańca Adampola - u niego w mieszkaniu także znaleziono dwa młotki bezpieczeństwa. Mężczyźni trafili do policyjnej celi.

Długa lista zarzutów

19-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty, w tym:

  • wybicia 9 szyb paneli gablot informacyjnych,
  • 11 stuk szyb wiat peronowych na stacji PKP Urle,
  • jednej szyby wiaty peronowej na stacji PKP Ostrówek Węgrowski,
  • wyrwania 5 młotków bezpieczeństwa z wnętrza wagony pociągu,
  • wybicia szyby okiennej bocznej.

Straty oszacowano na blisko 6,5 tys. zł.

20-latek usłyszał dwa zarzuty - współudziału w zniszczeniu gablot i wiat przystankowych na stacji PKP Urle i uszkodzenia wagonu. Teraz może im grozić nie tylko kara pozbawienia wolności do lat 5, lecz również obowiązek naprawienia szkody w całości.

Spotkanie z leśnym fenomenem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE