Wesoła będzie miała nowoczesną Kulturotekę. Umowa na projekt już podpisana

2022-10-03 15:37

Dwa place, scena z membranowym dachem i zieleń na elewacjach - między innymi to przewiduje projekt Kulturoteki, która powstanie na osiedlu Stara Miłosna w Wesołej. Urząd dzielnicy podpisał już odpowiednią umowę.

W poniedziałek 26 września 2022 r. Burmistrz Dzielnicy Wesoła Marian Mahor i jego Zastępca Krzysztof Kacprzak podpisali umowę na prace projektowe Kulturoteki - nowoczesnego ośrodka, który stanie się jednym z najważniejszych punktów na kulturalnej mapie dzielnicy. Biuro architektoniczne wyłonione zostało w przeprowadzonym w marcu konkursie. Zwycięski projekt złożyła warszawska pracownia XYSTUDIO. Architekci postawili na prostotę i funkcjonalność, co zaowocowało stworzeniem przejrzystej bryły na planie kwadratu i dwóch placów. Inwestycja realizowana będzie na terenie osiedla Stara Miłosna, między ulicami: Pogodną, Klimatyczną i Jana Pawła II.

Kulturoteka w Wesołej zapewni przestrzenie o różnym charakterze

Prace projektowe poprzedzą budowę, która najprawdopodobniej ruszy w drugiej połowie 2023 roku. Jedna elewacja gotowego budynku będzie się otwierać na las będący częścią Mazowieckiego Parku Narodowego. Druga zaś zamknie widok z ronda "Miłosna". Jak zapewnia XYSTUDIO, na terenie inwestycji znajdzie się między innymi plac ze sceną i membranowym dachem, biblioteka publiczna na parterze, sala widowiskowa z miejscami dla 150 osób, galeria, foyer i kawiarnia. Wszystko ma kosztować ok 15 mln. zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Warszawa. Otwarcie oddziału neonatologii im. WOŚP w Szpitalu Południowym na Ursynowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE