Warszawska Straż Miejska od lipca na piechotę? Mundurowi grożą protestem

2022-06-14 15:07
Straż Miejska
Autor: Cezary Borysiuk flickr.com Straż miejska

W lipcu czas oczekiwania na interwencję straży miejskiej może ulec znacznemu wydłużeniu. Mundurowi twierdzą, że będą się wówczas poruszać wyłącznie na piechotę. Ma to być część protestu, o którym w szeregach mówi się już od dawna. Szczegóły w naszym artykule.

Warszawska Straż Miejska w lipcu może zrezygnować z radiowozów i rowerów. Mundurowi do wezwań mieliby się udawać wyłącznie na piechotę. Tak może wyglądać ewentualny protest stołecznych strażników i strażniczek. Nowa komendantka formacji ma niewiele czasu na zażegnanie kryzysowej sytuacji. Magdalena Ejsmont zastąpiła na stanowisku Zbigniewa Leszczyńskiego. Problemy zaczęły się jeszcze za jego rządów, lecz dopiero teraz członkowie i członkinie służby stawiają sprawę na ostrzu. Chodzi o podwyżki, których w szeregach nie było od 5 lat.

Kawałki Traktu Królewskiego można zabrać do domu. Reprezentacyjna ulica stolicy jest w opłakanym stanie!

Straż Miejska potrzebuje podwyżek

Pierwszą informację o planowanym proteście podano w w TOK FM. W wypowiedzi dla stacji Robert Bartołd z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Straży Miejskich przedstawił formę ewentualnego protestu. Mundurowi z Warszawy patrolowaliby ulice i interweniowali wyłącznie pieszo. Na przedstawienie konkretnych propozycji podwyżek, stołeczna Straż Miejska daje czas do końca czerwca. Funkcjonariusze i funkcjonariuszki liczą na podwyższenie pensji przynajmniej o 1500 zł brutto. Obecnie minimalne wynagrodzenie w SM to nieco ponad 2200 zł netto.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE