Warszawianka Roku 2022: Do kiedy głosowanie?

i

Autor: pixabay.com Warszawianka Roku 2022: Do kiedy głosowanie?

Warszawianka Roku 2022: Do kiedy głosowanie? Jak oddać głos?

2022-10-21 9:01

Trwa głosowanie na Warszawiankę Roku! Kapituła zakończyła obrady i przedstawiono listę kobiet nominowanych do tytułu. Głosy można oddawać na dziesięć kobiet. Kto zostanie Warszawianką Roku 2022? Jak i do kiedy można oddawać głosy?

Warszawianka Roku 2022: Ruszyło głosowanie!

Rusza głosowanie na Warszawiankę Roku 2022! Zgłoszenia można było wysyłać do 5 sierpnia. Dzień później rozpoczęły się obrady kapituły, która następnie zaprezentowała listę dziesięciu nominowanych kobiet.

Czytaj także: Dawid Podsiadło zagra na PGE Narodowym w Warszawie. Znamy datę wyjątkowego koncertu

Warszawianka Roku 2022: Lista nominowanych

Wśród nominowanych znalazły się:

  • Magdalena Piotrowska - aktywistka ekologiczna, animatorka kultury, miłośniczka rzeczy niechcianych. Na swoim koncie na Instagramie @crush_on_trash codziennie pokazuje co można znaleźć w warszawskich śmietnikach i jak można lepiej takie znaleziska zagospodarować. Edukuje o zasadach segregacji śmieci i uczy patrzenia na śmieci jak na wartościowe surowce.

  • Magdalena Dziewguć - Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii. Z wykształcenia prawnik i psycholog. Ma tytuł Executive MBA SGH oraz GMP Harvard Business School. Od 2014 roku pracuje dla Google, od 2019 jest również członkiem Rady Nadzorczej banku BNP Paribas oraz członkiem Rady Politechniki Wrocławskiej. Ma za sobą szereg transformacji cyfrowych. Na co dzień instagramowa mama_pracuje_bo_lubi. Jako mama Soni, Adasia i Franka, aktywnie działa w projektach rozwijających obecność kobiet w przestrzeni publicznej. W Warszawie mieszka na stałe od ponad 20 lat, wróciła do Wawra skąd jej babcia uciekła po Powstaniu Warszawskim na ziemie odzyskane. Zawodowo Magda buduje #WarsawCloudCity w przekonaniu, że polska stolica może dziś stać się centrum kompetencji cloudowych Europy. Magda głęboko wierzy, że dwa czynniki zmieniają świat na lepsze: nowe technologie i więcej decyzji podejmowanych przez kobiety.

  • Zofia Zochniak - pomysłodawczyni i współzałożycielka portalu UbraniaDoOddania.pl, realizującego zasady w pełni cyrkularnego drugiego obiegu odzieży. Promotorka i edukatorka odpowiedzialnej konsumpcji mody i kultury less waste. Projektuje i wdraża wiarygodne działania odpowiedzialne społecznie w firmach i korporacjach, których wspólnym mianownikiem jest budowanie świadomości na temat cyrkularnego obiegu. Współpracuje z biznesem, czyniąc ich handel i działania ekologicznymi, odpowiedzialnymi i wiarygodnymi – poprzez wdrażanie elementów opartych na cyrkularności.

    Dzięki swojej działalności wraz z zespołem UbraniaDoOddania.pl przekazała do NGO ponad milion złotych. Ekspertka UN Global Compact ds Strategii UE na rzecz wyrobów włókienniczych o obiegu zamkniętym - inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ.

  • Myroslava Keryk - pochodzi z Ukrainy, warszawianka od 20 lat. Historyczka, socjolożka, specjalistka w zakresie migracji Ukraińców do Polski. Prezeska Zarządu Fundacji „Nasz Wybór”, współzałożycielka Ukraińskiego Domu w Warszawie. Była członkinią Komisji ds. Migracji działającej pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich RP.

    W swojej codziennej pracy łączy projektowanie i realizację działań integracyjnych skierowanych do migrantów w Polsce z projektami badawczymi z zakresu studiów migracyjnych. Jest autorką wielu artykułów i raportów dotyczących sytuacji migrantów ukraińskich w Polsce. Otrzymała Odznakę Honorową Zasłużonego dla Warszawy za działania na rzecz dialogu polsko-ukraińskiego. Ukraiński Dom w Warszawie od pierwszych chwil inwazji Rosji na Ukrainę stał się centrum wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Dzięki dzianiom Ukraińskiego Domu pomoc otrzymało kilkadziesiąt tysięcy osób uciekających przed wojną.

  • Orina Krajewska - aktorka, współzałożycielka i prezeska Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”, która promuje zintegrowane, holistyczne podejście zarówno do zdrowia, jak i do choroby. Fundacja inicjuje i wspiera współpracę różnych dziedzin medycyny poprzez szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o medycynie pełnej, zintegrowanej i konieczności całościowego, holistycznego leczenia człowieka.
  • Maria Wroniszewska - wykształcenia ekonomistka. Od 30 lat doradca, obecnie członkini Zarządu Fundacji SYNAPSIS, pierwszej organizacji pomagającej osobom z autyzmem w Warszawie i całej Polsce. Z chwilą zdiagnozowania autyzmu u najmłodszego syna w 1983 r., nieprzerwanie działa wraz z mężem, specjalistą psychiatrą, współzałożycielem fundacji, na rzecz poprawy sytuacji osób z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi.
  • Maja Ostaszewska - wybitna aktorka filmowa i teatralna, aktywistka, feministka, warszawianka głęboko zaangażowana w obronę szeroko rozumianych praw człowieka w tym kobiet, a także od lat działająca z fundacjami przeciwdziałającymi niehumanitarnemu traktowaniu zwierząt. Nie bojąca się głośno mówić o sprawach trudnych. Bierze udział w wielu akcjach społecznych, angażuje się czynnie w pomoc osobom uchodźczym. Kobieta odważna i pełna empatii.

  • Małgorzata Szumowska - liderka i dyrektorka warszawskiej Niewidzialnej Wystawy (www.niewidzialna.pl), nietuzinkowego projektu edukacyjno - kulturalno - społecznego, którego główną ideą jest uświadomienie wszystkim widzącym w jaki sposób żyją ludzie z dysfunkcją wzroku. Fundatorka i prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna (www.fcen.com.pl)
  • Katarzyna Nicewicz - absolwentka Polsko–Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na kierunku grafika oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku pedagogika specjalna o specjalności pedagogika resocjalizacyjna oraz opiekuńczo - wychowawcza. Odkąd skończyła 15 lat, działa społecznie, a od ponad 10 lat zajmuje się osobami wykluczonymi społecznie, w tym w kryzysie bezdomności. W 2012 zainicjowała akcję Daj Herbatę, która w 2015 przerodziła się w Fundację Daj Herbatę.Publikacje na temat organizacji znalazły się w książkach wydawnictwa APS: „Ubóstwo, bezrobocie, bezdomność” oraz „Pomoc społeczna i praca socjalna w dobie dynamicznych przemian społecznych”. Zawodowo prezes Fundacji, wcześniej m.in terapeuta osób ze spektrum autyzmu, nauczyciel wspomagający i wychowawca. W swojej pracy stawia na podejście holistyczne, oparte na akceptacji i zrozumieniu. Obecnie jest w trakcie studiów II stopnia na kierunku Edukacja artystyczna w dziedzinie sztuk plastycznych – specjalność arteterapia, pracownia rzeźby. W ostatnim roku wraz z beneficjentami fundacji oraz pracownikami stworzyła Grupę Artystyczną „Domniemani” oraz zajęcia pracy z ciałem dla kobiet w kryzysie i zagrożonych bezdomnością. W 2021 otworzyła wraz z zespołem Fundacji Centralny Punkt Integracji, który mieści się na warszawskich Włochach. W ramach działań CPI oprócz pomocy w sprawach formalnych organizowane są pikniki, zajęcia artystyczne i relaksacyjne dla osób doświadczających bezdomności ulicznej.

  • Agnieszka Kobus-Zawojska - sportsmenka, wioślarka, dwukrotna medalistka olimpijska z Rio 2016 i Tokio 2020. Mistrzyni Świata i Europy. Multimedalistka MŚ, ME i MP. Laureatka 87 Plebiscytu Przeglądu Sportowego, pięciokrotnie nominowana do dwudziestki najlepszych sportowców Polski. Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Kawalerskim Orderem Odrodzenia Polski. Od urodzenia Warszawianka, kochająca prawą stronę miasta. To w Warszawie zakochała się w wiosłach pływając po Wiśle z widokiem na centrum miasta. Najlepszy sportowiec Warszawy 2021 rok, niedawno założyła stowarzyszenie wygrywamy, które ma za zadanie promować wartości olimpijskie: takie jak fair play, szacunek do rywala czy radość z wysiłku. Ważnym aspektem dla niej jest zdrowie psychiczne. Po zdobyciu olimpijskiego medalu wielokrotnie wspominała, że depresja to normalna choroba, którą się leczy. Agnieszka wspiera młodych sportowców uczestnicząc w wielu sportowych inicjatywach i starając się przekazać, że sport to coś więcej niż wygrywanie - mówi, ze sport dał jej wszystko. 

Warszawianka Roku: Jak głosować?

Głosować można elektronicznie, za pomocą formularza znajdującego się na stronie warszawiankaroku.um.warszawa.pl, podczas miejskich wydarzeń oraz za pomocą papierowego formularza. Wypełniony formularz można wysłać elektronicznie na adres: warszawiankaroku@um.warszawa.pl, dostarczyć pocztą lub osobiście do Biura Marketingu Miasta przy ul. Senatorskiej 36, 00-095 Warszawa, p. 203, z dopiskiem „Warszawianka Roku”.

Głosowanie trwa do 24 października (w przypadku głosowania internetowego do godz. 23:59, a w przypadku głosowania papierowego do godz. 16:00).

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone w listopadzie podczas uroczystej gali, a także opublikowane na stronie warszawiankaroku.um.warszawa.pl i na miejskich profilach w mediach społecznościowych. Szczegóły znajdziesz >>TUTAJ<<.

Spalone zwłoki mężczyzny na balkonie. Tragiczny pożar na warszawskim Bródnie

QUIZ - "Zielona” misja ratowania Ziemi

Pytanie 1 z 7
Ponad 70% naszej planety zajmuje woda. Jednak ile z tego nadaje się do picia?