WARSZAWA - kiedy otwarcie restauracji i barów w stolicy? [DATY]

2021-05-06 15:36
bar
Autor: canva.com bar

Spadek liczby zakażeń koronawirusem w Polsce dał możliwość luzowania obostrzeń. Nowe zasady bezpieczeństwa pozwolą między innymi na wznowienie działalności restauracji i barów. Czekaja na to również wszyscy mieszkańcy Warszawy. Z naszego artykułu dowiecie się, od kiedy będą otwarte stołeczne lokale.

Warszawa - kiedy otwarcie restauracji i barów w stolicy? Takie pytanie może sobie zadawać wiele osób żyjących w Warszawie. Nic w tym dziwnego, bowiem mieszkańcy i mieszkanki stęsknili się już za otwartymi lokalami w mieście. Restauracje i bary zostały zamknięte na czas obowiązywania surowych obostrzeń sanitarnych w Polsce. Możliwa była tylko sprzedaż na wynos. W środę 28 kwietnia poinformowano jednak o planie odmrażania gospodarki na maj 2021 i zaprezentowano harmonogram luzowania obostrzeń. W związku z poprawiającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, możliwe stało się zniesienie ograniczeń. Normalne funkcjonowanie wznowi między innymi branża gastronomiczna. Warto już teraz dowiedzieć się, od kiedy będziemy mogli przychodzić do naszych ulubionych warszawskich barów i restauracji.

Ukradli jej świnkę. Zrozpaczona dziewczyna poszukuje knura

Otwarcie restauracji w Warszawie - dwie daty odmrażania branży gastronomicznej

Kiedy zatem nastąpi otwarcie restauracji w Warszawie? Branża gastronomiczna będzie odmraża stopniowo. Do przestrzeni miejskiej Warszawy wrócą najpierw ogródki restauracji i barów. Goszczeni na zewnątrz będziemy już od 15 maja. Na to, by zjeść wewnątrz restauracji, będziemy musieli poczekać niemal do końca miesiąca. Restauracje i bary będą funkcjonować w ten sposób od 29 maja. Rzecz jasna wciąż będzie można zamawiać na wynos.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE