Warszawa: ilu mieszkańców stolicy jest zaszczepionych? To najlepszy wynik w Polsce!

2021-09-23 11:56
Warszawa: ilu mieszkańców stolicy jest zaszczepionych? To najlepszy wynik w Polsce!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Już ponad 67 proc. mieszkanek i mieszkańców Warszawy jest w pełni zaszczepionych. To najlepszy wynik wśród dużych miast w Polsce! - napisał w mediach społecznościowych prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Warszawa stała się liderem pod względem liczby zaszczepionych mieszkańców pośród dużych miast w Polsce. Dobrą nowiną podzielili się w mediach społecznościach prezydent Rafał Trzaskowski i wiceprezydent Renata Kaznowska.

"Już ponad 67 proc. mieszkanek i mieszkańców Miasto Stołeczne Warszawa jest w pełni zaszczepionych. To najlepszy wynik wśród dużych miast w Polsce! Dziękuję za Waszą odpowiedzialność" - napisał Rafał Trzaskowski. "Wciąż jednak wiele pracy przed nami. Szczepmy się! Dla zdrowia, dla wspólnego bezpieczeństwa" - dodał prezydent.

Z poziomu wyszczepień zadowolona jest też wiceprezydent stolicy, która pogratulowała warszawiakom. "Brawa dla wspaniałych, mądrych mieszkanek i mieszkańców naszego miasta. Wielkie podziękowania kieruję do tych Wszystkich, którzy realizowali cały proces szczepień w Miasto Stołeczne Warszawa" - napisała Renata Kaznowska. Wiceprezydent podziękowała też współpracownikom, wszystkim dyrektorom i prezesom szpitali oraz przychodni, dyrektorom placówek oświatowych, wszystkim pracownikom medycznym, zarządowi Legia Warszawa, dyrektorom ośrodków sportu i kultury, burmistrzom dzielnic, funkcjonariuszom Straży Miejskiej. "Słowem, podziękowania dla Wszystkich, którzy przyczynili się do tego wyniku. Jestem z Was i z siebie dumna" - dodała Kaznowska.

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce 19 mln 320 tys. osób – podano w czwartek na rządowych stronach. Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 wynosi 37 mln 073 tys. 097. W pełni zaszczepionych jest 19 mln 320 tys. 780 osób.

Miejsce do przewijania niemowlaków powstało przy kościele rektoralnym salezjanów nad Wisłą

Czy znasz stolice wszystkich województw? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 16
Miastem wojewódzkim mazowieckiego jest?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE