Warszawa: ilu mieszkańców stolicy jest zaszczepionych? To najlepszy wynik w Polsce!

2021-09-23 11:56
Warszawa: ilu mieszkańców stolicy jest zaszczepionych? To najlepszy wynik w Polsce!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Już ponad 67 proc. mieszkanek i mieszkańców Warszawy jest w pełni zaszczepionych. To najlepszy wynik wśród dużych miast w Polsce! - napisał w mediach społecznościowych prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Warszawa stała się liderem pod względem liczby zaszczepionych mieszkańców pośród dużych miast w Polsce. Dobrą nowiną podzielili się w mediach społecznościach prezydent Rafał Trzaskowski i wiceprezydent Renata Kaznowska.

"Już ponad 67 proc. mieszkanek i mieszkańców Miasto Stołeczne Warszawa jest w pełni zaszczepionych. To najlepszy wynik wśród dużych miast w Polsce! Dziękuję za Waszą odpowiedzialność" - napisał Rafał Trzaskowski. "Wciąż jednak wiele pracy przed nami. Szczepmy się! Dla zdrowia, dla wspólnego bezpieczeństwa" - dodał prezydent.

Z poziomu wyszczepień zadowolona jest też wiceprezydent stolicy, która pogratulowała warszawiakom. "Brawa dla wspaniałych, mądrych mieszkanek i mieszkańców naszego miasta. Wielkie podziękowania kieruję do tych Wszystkich, którzy realizowali cały proces szczepień w Miasto Stołeczne Warszawa" - napisała Renata Kaznowska. Wiceprezydent podziękowała też współpracownikom, wszystkim dyrektorom i prezesom szpitali oraz przychodni, dyrektorom placówek oświatowych, wszystkim pracownikom medycznym, zarządowi Legia Warszawa, dyrektorom ośrodków sportu i kultury, burmistrzom dzielnic, funkcjonariuszom Straży Miejskiej. "Słowem, podziękowania dla Wszystkich, którzy przyczynili się do tego wyniku. Jestem z Was i z siebie dumna" - dodała Kaznowska.

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce 19 mln 320 tys. osób – podano w czwartek na rządowych stronach. Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 wynosi 37 mln 073 tys. 097. W pełni zaszczepionych jest 19 mln 320 tys. 780 osób.

Miejsce do przewijania niemowlaków powstało przy kościele rektoralnym salezjanów nad Wisłą

Czy znasz stolice wszystkich województw? Sprawdź swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 16
Miastem wojewódzkim mazowieckiego jest?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE